Ana sayfa Ek Gelir İş Kurmak İsteyen Girişimciler İçin Fikirler

İş Kurmak İsteyen Girişimciler İçin Fikirler

726
0
İş kurmak

Birçok insan birikimleri ile edinmiş oldukları sermayeyi kazanç getiren yatırımlarda kullanmak istemektedirler.  İş kurma fikri oldukça yaygın olsa da hangi konuda ve nasıl kurulacağı pek bilinmemektedir. Sizlere bu makalemizde iş kurmak isteyen girişimciler için iş fikirlerini açıklayacağız.

İş Kurmak İsteyen Girişimciler İçin Fikirleri

İş Kurmak İsteyen Girişimciler İçin Fikirleri

  • Dip Sos Büfeciliği: Oluşturacağınız küçük bir büfe de hem oteller hem cafeler hem de restorantlar için hazırlamış olduğunuz soslarınızı satabilirsiniz. Ülkemizde pek görülmese de yemek işi ile uğraşan pek çok insan bu sosları dışarıdan temin etme durumunda kalmaktadır. Yeni girişimci kafasıyla bunu başarabilmeniz sizlere oldukça büyük karlar sağlayacaktır.
  • Galoş Üretimi: Galoşun pek çok çeşidi bulunmaktadır. Ayakkabılarını sokakların ve iş yerlerinin pisliklerinden korumak maksadıyla birçok insan galoş kullanmaktadır. Sizlerde bu ihtiyaca binaen özel bir galoş üreterek pazarlayabilirsiniz. Ülkemizde yaklaşık olarak 80 milyon insan bulunmaktadır. Kış ayları yaklaşmakta olup kar ve yağmur neticesinde oluşan çamuru engellemek amacıyla pek çok işletmeye galoş satabilirsiniz.
  • Fiyonik Kiti: Günümüzde insanlar sevgililer günü, doğum günü, anneler ve babalar günü pek çok özel gün kutlamaktadır. Sizlerde evde rahatça hazırlayabileceğiniz fiyonik kitini mağazalara kolaylıkla satabilirsiniz. Böylece güzel bir gelirde elde edebilirsiniz.
  • Özel Çikolata Tasarımları: Oldukça basit bir yatırım ile çok kazandıracak iş fikirlerinden biridir. Güzel bir tanıtım ve reklam ile gelen siparişler üzerine isme özel çikolata üretebilirsiniz. Gerek web sitesi üzerinden gerekse sosyal medya üzerinden hızlı ve rahat bir şekilde satış yapabilirsiniz.
  • Eko – Torba: Sağlık ve çevre kuruluşlarınızı da arkanıza alarak market ve alışveriş mağazalarında tarafınızca üretilen sağlıklı ve doğa dostu torbalarınızı satabilirsiniz. Bu sayede hem çevreye duyarlı olmuş olursunuz hem de bu girişimcilik ile güzel bir gelir elde edersiniz.
  • Kasaplık: Günümüzde kasaplığın önemi azalmış gibi gözükse de temel olarak ayda bir tüm insanların uğradığı bir işletmedir. Kasaplık mesleğini geliştirip güzel ürünler sunarak iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Özellikle kurban bayramında bu gelirinizi ikiye katlayabilirsiniz.
  • Mini Gözlem Evi: Daha önce pek kimsenin aklına gelmeyen fakat astronomi ve fen bilimlerine ilgi duyan birçok kişi için mini bir gözlem ve deney evi hazırlayabilirsiniz. Bunun yanında bu işte ustalaşarak ilgi çekici pek çok deneyi sergilemeniz çok müşteri kazanmanız anlamına gelecektir. Bu gözlem evi ise hem öğrencilerin hem de meraklısının ilgi odağı olarak sizlere gayet iyi bir gelir kazandıracaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin