Ana sayfa Ek Gelir İnternetten nasıl para kazanılır ?

İnternetten nasıl para kazanılır ?

570
0
İnternetten nasıl para kazanılır

Son dönemlerde bir iş kapısı olarak görünen internetten para kazanma sorgulamaları çoğalıyor. Bir kaç tüyo ile sizlerde kazanç sağlayabilirsiniz.

 

Özgün olun

Hangi plaformda olursanız olun, bu bir web sitesi veya bir youtube kanalı da olabilir fark etmiyor, tamamen kendinize özel veya özgün içerik oluşturmanız son derece önemlidir.

Yeteneklerinizi, ilgi alanlarınızı doğru şekilde kullanabilirseniz internetten para kazanmaya başlayabilirsiniz demektir.

Buna örnek verecek olursak; makale yazarlığı, video içeriği üretme, fotoğrafçılık gibi alanlar size internette rahatlıkla para kazandırabilir.

Instagram butik

Instagram butik dükkanları

 

Sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle birlikte kullanıcıların çoğu artık mobil ile bağlantı kuruyor.

Satış yeteneğiniz ve satacak bir ürününüz varsa instagram butik hesabı açmak size kazanç sağlayacaktır. Tabi bunun için öncelikle sayfanızın beğenilerini yükseltmek zorundasınız. Çünkü ne kadar çok ziyaretçi o kadar çok satış demektir.

Blog ve internet siteleri

Kendinize özgü veya daha genel bir konuda blog veya internet sitesi açabilirsiniz. Bu başta bilmeyenler için karmaşık gelsede, facebook hesabı oluşturmak kadar basittir.

Ücretli olarak açabildiğiniz gibi ücretsiz şekilde bloglar ve sitelerde açabilirsiniz. Bunun için ilk etapta wordpress alt yapısını kullanabilirsiniz. Veya blogger hesabı açabilirsiniz.

Gezmeye düşkünseniz gezdiğiniz yerler hakkında bilgiler, her zaman kullanıcıların ilgisini çekmektedir.

İnternet sitelerine örnek olarak eticaret, makale yazımı, sağlık vb. alanlara yönelebilirsiniz.

Blog ve internet sitelerinden emeğiniz orantılı para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Sosyal medya 

Büyük küçük firmaların sosyal medya hesaplarını yöneterek internetten para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Çeviri 

Dil yeteneğiniz varsa çeviri yaparak rahat bir şekilde para kazanabilirsiniz. Çeviri hizmeti sağlayan bir kaç websitesi ile anlaşarak ya da freelance sitelerde ilan açarak internetten kazanç sağlayabilirsiniz.

Kıyafetler – Eşyalar

İhtiyacınızın olmadığı kıyafet ve eşyalarınızı 2.el ilan sitelerinde rahatlıkla satabilirsiniz. Bu şekilde ek bir gelir elde edebilirsiniz. Vintage pazarından satın alıp, bunu sosyal medya ya da web sitelerinde satanlar bile mevcut.

Makale yazarlığı

Sayfa başında belirttiğimiz gibi makale yazarlığı da oldukça karlı bir seçenek. Birden fazla makale ilan siteleri mevcut bunlara üye olarak ya da forumlara üye olarak buradan ilan açabilir makale yazmaya başlayabilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken makale yazarken tamamen ilgili olduğunuz konularda ve özgün şekilde yazmanızda fayda var.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin