Ana sayfa Bayilikler Az Sermaye ile Yapılabilecek İşler

Az Sermaye ile Yapılabilecek İşler

607
0
Az Sermaye ile Yapılabilecek İşler

Günümüzde çoğu inan kendi işinin patronu olmak istemektedir. Bunun için ise en büyük problemlerden birisi sermayenin bulunmayışıdır. Gerek geleceğiniz için gerekse giderek artan harcamalarınız ve yapacağınız birikim ve yatırımlar için az sermaye ile iş hayatına atılabileceğiniz pek çok iş fikri bulunmaktadır.  Az sermaye ile iş hayatına atılmadan önce dikkat etmeniz gereken pek çok nokta bulunmaktadır. Bunlar yapacağınız işin sizlere olan maliyeti, kar oranınız, pazar hakkında bilgi sahibi olmanız ve gelir gider analizinizi iyi bir şekilde yapabilmenizdir. Bu makalemizde sizler için az sermaye ile yapılabilecek işleri listeledik.

 

Az Sermaye İle Yapılabilecek İşler:

Az Sermaye ile Yapılabilecek İşler 

  • Borsa da İşlem Yapmak: Az sermaye ile kar elde etmek isteyenlerin en çok başvurduğu yollardan birisidir. Borsa üzerinden yapacağınız al sat işlemleri sizlere kar sağlayacaktır. Bunun için öncelikli olarak piyasa takibi ve analizini iyi bir şekle takip etmeniz gerekmektedir. Ucuza aldığınız yatırım araçlarını daha sonra kar elde edip satarak para kazanabilirsiniz.
  • Solucan Gübresi Üretimi Yapmak: Son yıllarda kazandırmış olduğu kar ile ülkemizde sıklıkla kendinden bahsettiren bir işlemdir. Solucan gübresi üretmek için çok fazla sermayeye gerek yoktur. Sizlerde az sermayeniz ile birlikte solucan gübresi üretip satarak kar elde edebilirsiniz.
  • Mantar Yetiştiriciliği Yapmak: Mantar gerek ilaç sektöründe gerekse yemek sektöründe oldukça fazla tercih edilen bir üründür. Sizlerde az sermeyeli yatırımlarınızla almış olduğunuz bir oda üzerinde mantar yetiştiriciliği yapıp bunları satarak kar elde edebilirsiniz.
  • Teraryum ve Minyatür Bahçe Yapmak: Kiralayacağınız bir bahçe üzerinde yetiştireceğiniz minyatür bitkilerini firmalar ile anlaşarak satabilirsiniz. Tohumu ve kirası haricinde pek fazla maliyeti olmayan bu bitkilere büyük ilgi duyulmaktadır. Bu sayede az yatırımla çok gelir elde edebilirsiniz.
  • Danışmanlık Hizmeti Vermek: Gerek evinizde görüntülü destekle gerekse yüz yüze yapabileceğiniz nadir iş fikirlerinden bir tanesidir. Belirli bir konuda uzmanlaşmış iseniz belirli bir müşteri potansiyeline ulaşarak danışmanlık hizmeti vermek sizlere büyük bir gelir kapısı olacaktır. Bunun için pek sermayeye gerek yoktur. Sadece vermiş olduğunuz reklam ücretlerini ödemekle harcama yapmış olursunuz.
  • Oto Kurtarıcı İşi Yapmak: Hatalı sürücüler neticesinde günümüzde pek çok kaza meydana gelmektedir. Bunun yanı sıra oto kurtarıcılığı yolda kalmış araçlar içinde vazgeçilmez bir iş kaynağıdır. Sizlerde az sermeye ile bir oto kurtarıcı alarak bu işi yapmaya başlayabilirsiniz. Belirli bir reklam ve tanıtımdan sonra iyi bir gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.
  • Yumurta Üretimi Yapmak: Günümüzde insanlar doğal yiyecek bulabilmekte zorlanmaktadır. Tüketicinin bu doğal yiyecekler arasında ise en çok tercih ettiklerinden birisi yumurtadır. Her alışverişin neredeyse ana kaynağını olan yumurta üretimi sizler için büyük bir gelir kaynağı haline dönüşecektir.
  • Çay Ocağı Açmak: Az sermaye ile sizlere kar sağlayacak işlerden bir tanesidir. Güzel bir mekanın kiralanması ile birlikte yapacağınız çay satışları sizlere büyük kar sağlayacaktır. Bunun yanı sıra diğer içeceklerden gelecek olan kar da göz ardı edilmemelidir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin