Ana sayfa Ek Gelir İçerik Üreterek Daha Çok Satış Yapmanızı Sağlayacak 7 Etkili Yöntem

İçerik Üreterek Daha Çok Satış Yapmanızı Sağlayacak 7 Etkili Yöntem

482
0
İçerik yazarak para kazanma

Kim daha çok para kazanmak istemez ki? Sonuçta hepimiz insanız ve hepimizin ciddi ciddi paraya gereksinimi var. Üstelik fazla para olması bir köşede durması da kimseyi rahatsız etmez.

Üstelik eğer kendimize ait bir şirketimiz var ise dahası herhangi bir ürün satıyorsak küresel rekabet edebilme koşullarında ne kadar çok ürün satar isek bilinirliğimizin artacağı, rakiplerimize karşı açık ara öne geçeceğimiz, önder hale geleceğimiz de açık. Ama işte küresel rekabet koşulları içinde ekmek artık aslanın midesinde ki biz de hem ayakta kalmak için, hem de daha çok satış yapmak için değişik yollar bulmak zorundayız.

Biz de tam bu noktada size daha çok satış yapmanız etkili olan 7 yöntemden bahsedeceğiz.

Genelde ürün pazarlamasında ağırlıklı olarak kullanılan yöntem reklam ve tanıtım olgularıdır ama artık devir değişti ve insanlar farklı kanallardan gidiyorlar. Bugün karşımızda SEO optimizasyonu denen bir kavram ve bu kavramın majör bileşenlerinden bir tanesi de içerik üretimi ve de nam-ı diğer bloglar.

Bugün doğru içerikler üreterek çok iyi satışlar yapabilirsiniz. Yeter ki işin 7 önemli püf noktasını bilin. Bunları denediğinizde göreceksiniz ki bir de bakmışsınız ki satışlarınız olağanüstü artmış. Dilerseniz hemen başlayalım:

Para kazanma yöntemi - İçerik üretmek

Yöntem 1: Şirket Blogu Açma:

Sadece iyi bir web sitenizin olması yetmez. Sitenizin mutlaka bir kendisine ait bloğu olmalı ve bu blogda kendi ürünlerinizle ilgili ama bununla birlikte güncel, gündemi yakalayan blog yazıları olmalı. Bu blog yazıları da herkesin anlayabileceği dilden olan yazılar olmalı ve her kesimden insanı kapsayabilmeli.

Yöntem 2: Marka Gazeteciliği Kavramı:

Her ne kadar ülkemiz ölçeğinde henüz çok bilinmese de dünyanın birçok yerinde uygulanan ve oldukça etkili sonuçlar veren bir yöntem bu. Marka gazeteciliği.  Bu iş için çok zaman harcamadan özel bu alanda hazırlanmış bir yazılım alarak kolayca bu adımı atabilirsiniz.

Yöntem 3: Video İçeriği

Çağımız görsellik çağı. Hal böyle olunca da mutlaka videolardan yararlanın. Yani içerikleriniz sadece yazılı olmasın, görüntülü, etkili, doğru zamanlanmış vurucu videolarda kullanmayı ihmal etmeyin. Göreceksiniz ki oldukça etkili bir satış tekniği olacak

Yöntem 4: Çarpıcı Vurucu İçerikler

Sizin de çok iyi tahmin edebileceğiniz üzere bu işin piri Youtube. Siz de buradan ilham alarak böylesi bir yöntemi kullanarak satışlarını rahatlıkla ikiye, hatta üçe katlayabilirsiniz. Tek yapmanız eğer konuya hakim değilseniz üzerinde biraz çalışmanız. Bu aynı zamanda online müşteri kazanma metodudur.

Yöntem 5: Infographics Kullanımı

Yapılan araştırmalar insanların video üzerinde yer alan metinleri çok daha fazla takip ettiğini gösteriyor ki siz de hedef kitlenize ulaşmak için Infographics kullanarak müşteri sayınızı hızla artırarak daha çabuk artırabilirsiniz. Hatta burada dilerseniz istatiksel bilgileri de arada çaktırmadan vermeniz mümkün.

Yöntem 6: Google AdSense Kullanımı

SEO optimizasyonu kavramının da olmazsa olmaz olan kavramlarından bir tanesi olan Google AdSense dünyada en çok bloglarda kullanılan para kazandıran yöntemlerdendir. Blogunuza koyacağınız reklamlara tıklanması ile beraber anında tıklama başına para kazandıran bir yöntemdir. Bu noktada Google ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

Yöntem 7: Online Ders

Alın size bir diğer etkili olan yöntem. Bu yöntem ile kendi sitenizde hedef kitlenize uygun eğitimler düzenleyerek kolay ve etkili bir biçimde hem  kazancınızı hem de satış kanallarınızı artırabilirsiniz. Bu da cironuzu oldukça ciddi anlamda etkileyecek olan bir faktördür.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin