Ana sayfa Ek Gelir 5 Bin TL Sermaye ile hangi iş yapılabilir ?

5 Bin TL Sermaye ile hangi iş yapılabilir ?

464
1
5 Bin TL Sermaye

Sermaye olmadan para kazanma düşüncesinin pek de kolay olduğu söylenemez. Fakat küçük sermayeler ile yapabileceğiniz pek çok iş fikri bulunmaktadır. Eğer 5 bin TL’lik bir sermayeye sahipseniz yapabileceğiniz hem girişimcilik anlamında hem de size ek gelir sağlayacak tür de pek çok iş imkânına sahip olabilirsiniz. Bunun için ilk olarak hangi sektörde deneyimizin olduğu, eğitim düzeyiniz, referanslarınız ve kabiliyetinizi iyice analiz etmelisiniz. Pek çok iş fikri bulunsa da sizler için en uygununun hangisi olduğunun tespitinin sağlanması çok önemli bir husustur.

Az Sermayeli Yatırımlarda Neye Dikkat Edilmeli?

5bin tl sermaye yatırım

Hayalinizde ki iş potansiyeline ulaşmak ve başlangıç yapmak için 5 bin TL yeterli bir miktardır. İleriki dönemler için kazanmış olduğunuz miktarları sermayenize ekleyerek işini büyütebilirsiniz. Eğer ticarete atılmak istiyorsanız sermayenizin tümünü hatta sermayenizden fazlasını ürün alarak harcamamanız gerekmektedir. Unutulmamalı ki ticarette en önemli husus kazandığını yerine koyabilmektir. Düşük sermaye ile para kazanmak isteyenlerin yaptıkları en büyük hata fazla para kazanmak ümidiyle ticarete atılarak tüm sermayesini ürün alarak harcamalarıdır. Bu ise 1-2 ay sonra sermayeden çok borçlanmalarına ve batmalarına sebep olmaktadır. Bu riski almaktan ise yapmış olduğunuz kazanç ve birikimler ile ürün almanız sizleri maddi durumda pek fazla zorlamayacaktır. Bunun yanı sıra yapacağınız ticarette dikkat etmeniz gereken pek çok husus bulunmaktadır. Pazar yerini iyi analiz etmeniz, tüketici isteğini incelemeniz ve rekabet ortamını iyi bir şekilde araştırmanız az sermayeli yatırımlarınız için oldukça önem arz etmektedir.

5 Bin TL Sermaye İle Yapılabilecek İşler

Düşük bütçeli sermayeleriniz ile yapabileceğiniz en iyi işlerden birisi al sat işlemidir. Belirli bir üründe belirli bir tüketici isteği oluşmuş ise bu ürünün toptan daha ucuza temini ile tüketiciye sunabilirsiniz. Bu ürünler doğal ya da yapay ürünler olabilir. Bunun yanı sıra doğal ürünlere yönelerek köylerden almış olduğunuz yumurta, peynir, yoğurt, süt gibi pek çok ürünü al sat işlemi yaparak ucuza alıp kazanç elde edecek şekilde satmanız sizlere kar sağlayacaktır. Edinmiş olduğunuz bu kar ile sermayenizi artırabilir bunun yanı sıra satın aldığınız ürünleri de kendiniz üretebilirsiniz. 

1 YORUM

  1. Ben organik yumurta işine girmiştim. Elit yerlerde satış yaptım güzel kazançlar var. Tavsiye ederim. Ancak gerçekten işini hakkıyla yaparsanız kazanabilirsiniz. Şu an sabit 30 müşterim var işleri büyütmeyi düşünüyorum. Bana ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin