Ana sayfa Bankalar Ziraat Bankası Konut Kredileri

Ziraat Bankası Konut Kredileri

597
0
Ziraat konut kredisi

Ziraat Bankası 2018 yılında da birçok vatandaşı sunduğu krediler ile ev sahibi yapmaya devam ediyor. Kira ödermiş gibi aylık kredi tutarı ödeyerek ev sahibi olmanın yolu Ziraat Bankası güncel konut kredilerini incelemekten geçer. Çeşitli ev ve arsa tipleri için uzun vadelerde kredi kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredileri arasında yarım kalan inşaatlar için, sıfırdan alınacak olan konutlar için ve ikinci el binalar için farklı seçenekler bulunuyor. Birden fazla kişi ortak olarak da kredilere başvuru yapabiliyor. İhtiyacınıza uygun kredi türüne başvuru yaparak kolayca sonuç elde etmeniz amaçlanıyor.

Ziraat Bankası Sıfır Konut Kredisi

Sıfır alacağınız konutlar için sunulan kredidir. 120 ay vade şansı ile bu krediden faydalanabilirsiniz. 1.000.000 TL kredi kullanabileceğiniz bir bankadır. Fakat alacağınız konut değerinin hesaplanması gerekir. Konut üzerine ipotek koyularak kredi hesabınıza tanımlanır. Konut için gerekli araştırma ve eksper raporları sağlandıktan sonra, konut değerinin %80’ine kadar kredi çekmenize olanak verilir. Ziraat Bankası Konut Kredisi müşterisi olarak 300.000 TL kredi kullanmanız durumunda;
Vade sayısı: 120 ay
Aylık ödenecek tutar: 6.564 TL
Faiz oranı: %1.98
Yıllık maliyet oranı: %26.79 olarak belirlenmektedir. Çekilecek olan konut kredisi tutarı artar ya da azalırsa faiz oranı değişmez. Fakat vade sayısı ile kredi tutarı dengesi bozulursa yıllık maliyet oranları değişiklik gösterebilir.

Yeşil Ev Konut Kredisi

Konut kredileri

Ziraat Bankası Yeşil Ev Konut Kredisi sadece Enerji Verimlilik Belgesi bulunan konutlar için geçerlidir. Enerji Verimlilik Belgesi olan konut satın almak isteyenler bu kredi türüne başvurmalıdır. Konutun sahip olduğu enerji sınıfı da önemlidir. Yeşil Ev konut kredisi sadece A ve B enerji sınıfı olan konutlar için sunulmuştur.
Kullandırılan kredi üst limiti saklı tutulmaktadır. Gerekli bilgiler için Ziraat şubeleri ile görüşmeniz gerekir. Yeşil ev konut kredisi kullanılırsa deprem sigortası, hayat sigortası ve konut sigortası zorunlu olarak yaptırılır. Bankanın Yüksek Enerji Verimliliği arttırıcı bir projeyi destekler nitelikte sunduğu bu kredi türü için 120 ay vade seçeneği sunulmakla beraber özel ödeme yöntemleri için de açık kapı bırakılmıştır.

Ortak Konut Kredisi

Tek başına kredi puanı yeterli gelmeyip kredi çekemeyen vatandaşlar için özel oluşturulmuş bir kredi türüdür. En az 2 kişi ile ortak konut kredisi başvurusu yapılabilir. En fazla kişi sayısı ise 5 olabilir. Ortaklar üzerinde eşit borçlandırılma yapılır. İsteğe bağlı olarak tek bir kişi ya da birkaç kişi borçlu kabul edilebilir. 5 kişi ortak konut kredisi başvurusu yaparsa 4’ü borçlanıp 1’i borçtan muaf görünebilir. Bir nevi kefalet belgesi gibidir. Fakat en az 2 kişinin banka tarafından muhatap kabul edilmesi söz konusudur.
Ortak konut kredisinde 120 aya varan vade şansları bulunmaktadır. Gerekli görülen durumlarda 5 kişinin ortak başvurusunun yanı sıra muhataplardan ek teminat istenebilir. Ortak konut kredisinde alınması beyan edilen konut, kredinin tamamı ödenene kadar ipotekli olarak banka tarafından kontrol altına alınır.

İnşaat Tamamlama Kredisi

Evinizde tadilat yapıyor ya da arsaya sıfırdan bina yapımı gerçekleştiriyorsanız ve ekonomik durumlardan dolayı inşaat yarım kaldıysa Ziraat Bankası inşaat tamamlama kredisi yanınızda! Eviniz yarım kalmasın, bir tuğla da biz koyalım sloganı ile Ziraat Bankası inşaat tamamlama konut kredisini oluşturdu. Yarım kalan tüm inşaat çalışmalarınız için bu krediden faydalanabilirsiniz. Başvuru sırasında inşaatınızın başladığı ve yarım kaldığına dair somut belgeler sizden istenecektir. Hayat sigortası ve konut sigortası yapılarak inşaat tamamlama kredisi hesabınıza aktarılır. İnşaatı tamamlamak tamamen konut sahiplerinin insiyatifine bırakılır. Bazı durumlarda yarım kalan inşaat üzerinden kredi kullanıp farklı alanlarda kullanıldığı tespit edilmiştir. Banka inşaat tamamlama kredisi borcu bitene kadar yarım kalan inşaata konu olan konut için ipotek uygulaması başlatır.

Arsa Kredisi

Konut yapılacak olan arsayı kullanıcı kendisi seçiyor. Ziraat Bankası arsa kredisi seçilen arsanın ekspertiz değerini hesaplıyor. Belirtilen ekspertiz raporu 200.000 TL ise 100.000 TL kredi tanımlaması yapıyor. Arsa değerinin %50’si kadar kredi kullanmanız mümkün oluyor. Konut olarak geçmeyeceği için konut sigortası yapılmıyor. Sadece krediyi kullanan kişiye hayat sigortası zorunluluğu getiriliyor. Arsanın tarla ve bağ durumunda değil imara açık olması gerekiyor. Arsa ipotek ediliyor ve gerekirse ek teminat göstermeniz isteniyor. Arsa kredisi geri ödeme planlandırması yapılırken en fazla 60 ay vade seçeneğiniz bulunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin