Ana sayfa Krediler Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

364
0

Bankalar geçmiş yıllara nazaran günümüzde kredi temin ederken aradığı şartlarda daha esnek davranmaktadır. Bu esnekliğin en büyük nedenlerinden birisi de bankaların müşteri artırmak hususunda yapmış oldukları rekabettir. Günümüzde geliri olsun ya da olmasın birçok kişi kredi imkânından faydalanmaktadır. Bu durumdan en çok faydalanan kesimler içerisinde şüphesiz öğrenciler başta gelmektedir. Sizlere bu yazımızda Öğrencilere Kredi Veren Bankalardan bahsedeceğiz.

Günümüzde krediler gerek lüks hayat tarzını yakalamak gerekse giderek artan harcamaların karşılanması için hayatımızın vazgeçilmez unsurları arasında yer almayı başarmıştır. Bilinçli tüketiciler için maddi harcamaların karşılanmasında çok uygun bir fırsat sunsa da bu bilinçsiz tüketiciler için bir borç batağı haline de dönüşebilmektedir. Bankalar müşteri sayısını artırmak amacıyla kişilerin gelirine bakmaksızın birçok kişiye düşük faiz oranları ve yüksek vade seçenekleri ile birlikte kredi imkânı sağlamaktadır. Bu durumda bilinçli olarak kullanıldığında fayda, bilinçsiz olarak kullanıldığında ise zarar oluşturmaktadır.

Hangi Bankalar Öğrencilere Kredi Verir?

Bankalar genellikle kredi başvurularında müşterilerinin kredi notu, gelir durumu ve mali kaynaklarını gözeterek kredi imkânı sağlamaktadır. Fakat bazı bankalar müşterilerinin geliri olsun ya da olmasın nakit ihtiyaçlarını karşılamaları için düşük limitlerde kredi olanağı sunmaktadır. Bu durum geliri olmayan öğrencilerin gerek eğitim gerekse sosyal hayatta karşılaşmış oldukları nakit ihtiyaçlarını karşılamak için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Sizler için öğrencilere kredi veren bankaları listeledik;

İşte Öğrencilere Kredi Veren Bankalar;

  • İş Bankası: İş bankası tarafından sunulan İş’te Üniversiteli Kredi Kartı öğrencilerin en çok tercih etmiş olduğu kredi kartları arasında yer almaktadır. Kredi Limiti yaklaşık olarak 400 TL ve %2,60 civarında bir faiz uygulanmaktadır.
  • Ziraat Bankası: Ziraat bankası öğrencilerin hem eğitim hem de temel ihtiyaçlarını karşılamaları amacıyla kredi olanağı sunmaktadır. Genç Kart adı altında sunmuş olduğu kartlar ile birlikte 500 ile 950 TL arasında limitler ile birlikte öğrencilere kredi kartı imkânı sunmaktadır.
  • Akbank: Öğrencilere kredi veren diğer bankalardan birisi de Akbank’tır. Akbank Öğrenci Kredi Kartı adı altında bu imkânı sunmaktadır. Bunun yanı sıra hem fazi hem de taksit seçeneklerinde öğrencilerin borçlarını kolay ödeyebilmeleri adına güzel fırsatlar sunmaktadır.
  • TEB: TEB, Türk Ekonomi Bankasının kısaltmasıdır. Öğrenciler için ÜniversiTEB Kart olarak piyasaya sunmuş olduğu kredi kartı büyük bir bilgi görmüştür. Limiti her ne kadar 300 ile 500 TL arasında olsa da hem ödeme kolaylığı hem de taksit seçenekleri ile birlikte en çok tercih edilen kredi kartları arasında gelmektedir.
  • VAKIFBANK: Vakıfbank çıkarmış olduğu Like Card ile birlikte birçok öğrenciye düşük faiz ve yüksek vade seçenekleri ile kredi kartı imkânı sağlamaktadır. Kamu bankası olan Vakıfbank aynı zamanda öğrenciler için bu kart içerisinde birçok kampanya ve fırsatı da beraberinde sunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin