Ana sayfa Kredi Notu Kredi Sicili Bozuk Olanlar Nasıl Kredi Çeker?

Kredi Sicili Bozuk Olanlar Nasıl Kredi Çeker?

387
0

İnsanlar konut, taşıt, düğün, tatil, birikim ve yatırım gibi pek çok nedenden dolayı bankalar tarafından sağlanan kredileri kullanmaktadır. Sağlanan bu krediler ile birlikte acil nakit ihtiyaçların giderilmesi ve geleceğe yönelik olarak yatırım yapılması amaçlanmaktadır. Fakat kredi temini maksadıyla bankalara yapılan birçok başvuru reddedilmektedir. Bu ret sebeplerinin başında ise kredi sicilinin bozuk olması gelmektedir. Sizlere bu yazımızda Kredi Sicili Bozuk Olanlar Nasıl Kredi Çeker? Sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız.

Kredi Sicili/Notu Bozuk Olanlar Nasıl Kredi Çeker?

Geçmiş yıllara nazaran günümüzde bankalar arasında yaşanan müşteri rekabeti nedeniyle kredi sicili bozuk olsun ya da olmasın kredi başvurusunda bulunanlara yönelik olarak kredi imkânı sağlamaktadır. Bankalara kendilerine yapılan kredi başvurularında müşterilerinin gelir durumu, kredi notu, kredi sicili ve mal varlığı gibi birçok mali durumu analiz ederek sonuçlandırmaktadır. Belirttiğimiz üzere yaşanan bu rekabet sonucu gelir durumu ve kredi notu bile gözetilmeksizin kredi verilmektedir. Bu durum kredi siciliniz içinde geçerlidir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus kara listeye düşmemek ve herhangi bir yasal takibe girmemek olmaktır. Aksi halde kredi imkânından faydalanamamaktasınız. Bankalar belirli dönem aralıklarında müşterilerine yönelik olarak sicil affı çıkarmaktadırlar. Bu af sayesinde sicili bozuk olanlara tekrar kredi yolu açılması hedeflenmektedir.

Birçok banka siciliniz bozuk olmasına karşı sizlere kredi sağlasa da yine de belirli şartları gözetmektedir. Bu şartların başında ise gelir durumunuz ve ödeme düzeniniz gelmektedir. Bu hususta dikkatli davranarak sicilinizin tekrar bozulmasını önlemeniz sizler için başka kredi almanızda büyük avantaj sağlayacaktır. Sizler için kredi sicili bozuk olanlara yönelik kredi veren bankaları listeledik;

Kredi Sicili Bozuk Olanlara Yönelik Kredi Veren Bankalar;

  • ING Bank
  • DenizBank
  • Akbank
  • TEB
  • Garanti Bankası
  • Finansbank
  • Yapı Kredi Bankası
  • ICBC Bank

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bankalar sicilinizin kötü olması ya da kredi notunuzun düşük olması durumu fark etmeksiniz kredi imkânı sağlayabilmektedir. Bu krediler tümüyle bankanın takdirinde yer almaktadır. Bankalar sicili bozuk müşterilerine yönelik olarak bilgi ve belge isteyebilmektedir. Bunun yanı sıra bankanıza kefil sunmanız sizlerin bu kredi imkânından faydalanmanız için oldukça önemlidir. Her banka istemese de kefil sunmak sizlere avantaj sağlayacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin