Ana sayfa Bankalar Kredi Notunuzu Yükseltmenin 10 Yolu

Kredi Notunuzu Yükseltmenin 10 Yolu

382
0
Kredi notu yükseltme

Kredi notu, bankacılık işlemlerinde sıkça karşılaşacağınız bir terimdir. Günümüz bankacılık işlemlerinde veya kredi taleplerinizde en önemli etkenler arasında yer almaktadır. Kredi için başvurmuş olduğunuz banka şubesi profilinizi değerlendirerek kredi notunuzu baz almaktadır. Kredi notları risk değerleri ile sınıflandırılmaktadır. Bu risk değerleri ise kredi notunuzu etkileyerek başvurunuzun olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlanmasını sağlamaktadır.

Kredi notu risk durumu; kredi ve kredi kartı ödeme alışkanlıkları, borç ve mali hesap durumunuz, kredi kartı fazlalığı, kredi kartı kullanım yoğunluğu ve diğer pek çok etken ile birlikte belirlenmektedir. Belirlenen risk değerleri kredi notunuzun düşük ya da yüksek olmasını belirleyerek başvurunuz olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlanmasını sağlayacaktır. Kredi başvurunuz, kredi notunuzun düşük olması sebebiyle ret mi edildi?  Kredi notunuzun nasıl yükseleceğini mi düşünüyorsunuz? İşte bu makalemiz tam size göre.

Kredi Notunuzu Yükseltmenin 10 Yolu

Kredi notu yükselt

1 -) Eğer kredi kartı borcunu var ise bu borçlarınızı minimum seviyeye indirmeye çalışın. Böylelikle kredi notunuzun yükselmesini sağlayabilirsiniz.

2 -)Kredi kartı ödemelerinizi düzenli olarak günün de yapmalısınız. Bankalar düzenli ve gününde ödeme sağlayan kullanıcılara her zaman olumlu olarak yaklaşmışlardır.

3 -) Limitinizin tümünü kullanmayın limitiniz doldurmak kredi notunuzun düşmesine sebebiyet verecektir. Limitinizin tümünü kullanmayarak, dolmasını önlemeniz kredi notunuzu yükseltecektir.

 

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama SMS ile Öğrenme

 

4 -) İhtiyacınız olmadığı halde çok sayıda kredi başvurusunda bulunmayın. Şimdi elimde olsun daha sonra kullanırım dediğiniz kredi kartı fazlalıkları da notunuzu olumsuz yönde etkilemektedir.

5 -) Tek kredi kullanımı için birden fazla başvuru yapmayın. Değerlendirme de olan başvurunuzun üzerine tekrar başvuru yapmak kredi notunuza olumsuz olarak yansımaktadır.

6 -) Maddi durumunuzun artması durumunda tekrar gelir belgenizi bankanıza sunmak kredi notunuzu olumlu yönde etkileyecektir.

7 -) Otomatik ödeme talimatı vermek bu husus küçük gözükse bile kredi kartı kullanımınızın yoğunluğunu etkileyeceğinden kredi notunuzun yükselmesini sağlayacaktır.

8 -) İnternet şubesi, mobil ve findeks aracılığı ile risk analiz raporunuzu alarak kontrol edebilir ve eksiklikleri gidermek amacıyla hareket edebilirsiniz.

9 -) Kredi notunuzun düşük olmaması gerektiği durumlarda notunuz düşük gözüküyorsa bunun ile ilgili şubeniz aracılığı ile iletişime geçebilir ve düzeltilmesini talep edebilirsiniz.

10 -) Kredi kartı hesabınıza EFT ve havale gibi yöntemler ile para akışı sağlamak  kredi notunuzu olumlu yönde etkileyerek yükselmesini sağlayacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin