Ana sayfa Krediler Kredi Başvurusu Nasıl İptal Edilir?

Kredi Başvurusu Nasıl İptal Edilir?

163
0
Para biriktirme püf noktaları

Günümüzde birçok insan kredi imkânından faydalanmak için bankalara müracaat etmektedirler. Ülkemiz açısından değerlendirildiğinde kredi kullanımı nüfusa oranla oldukça fazla rakamlara ulaşmıştır. Birçok kişi kredi başvurusunda bulunsa da kredi başvurusu sonrası vazgeçmek isteyenlerin sayısı da oldukça fazladır. Kredi başvurusunda  bulunduktan sonra vazgeçmek isteyenlerin en çok sorduğu sorulardan birisi de Kredi Başvurusu Nasıl İptal Edilir? Sorusudur.

İnsanlar genellikle finansal ve ekonomik işlemlerini halletmek için ya da aniden çıkan harcamaların önüne geçebilmek amacıyla kredi başvurularında bulunmaktadır. Başvuru sonrası ise ihtiyaçlarını giderecek parayı bulduklarında ya da paraya ihtiyaçları kalmadığında yapmış oldukları kredi başvurusunun iptalini istemektedirler. Birçok kişi kredi başvurusunu iptali olup olmadığı hususunda bilgi sahibi değildir. Kaygılanmanıza ya da endişelenmenize gerek yok kredi başvurularınızı iptal ettirmeniz mümkündür. Fakat çoğu kişi kredi başvurusu iptalinde izlenecek yolu bilmemektedir. Kredi başvurunuzun iptali başvuru sürecinizden oldukça farklıdır.

Kredi Başvurusu İptali Nasıl Yapılır?

Kredi başvurularınızda olduğu gibi kredi iptalinde de sms, internet bankacılığı veya farklı olarak ATM üzerinden başvuru iptali gerçekleştirmeniz mümkündür. Eğer sizlerde başvurunuzu sms ya da internet bankacılığı üzerinden yaptırmış iseniz bunu iptal etmeniz fiziki şubelere nazaran daha kolaydır.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz sms ve internet bankacılığı yöntemleri ile birlikte kredi başvurusu yapmanızdaki kolaylık doldurmuş olduğunuz formun ön onay aşamasından geçmesidir. Bu ön aşama süreci tamamlandıktan sonra sizlerin kredi başvurunuzun olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlandığına dair tarafınıza bilgi verilmektedir. Bu süreç içerisindeki en önemli etkenin kredi notu olduğunu da hatırlatmakta fayda görüyoruz. Banka tarafından ön onay aldığınız düşünülse dahi kredinizin tümüyle onaylandığı anlamına gelmez. Bankalar ön onay işleminden sonra sizlerden belirli başlı belgeleri fiziki şubelere teslim etmenizi istemektedirler. Bu belgeleri teslim etmediğinizde kredi başvurunuz otomatik olarak iptal edilmektedir.

Belge istemeyen bankalar tarafınıza online sözleşme göndererek onaylamanızı talep etmektedirler, bu onay talebini yapmadığınız takdirde de kredi başvurunuz otomatik olarak iptal edilmektedir. Eğer kredi başvurunuzu fiziki şubeler aracılığıyla yapmış iseniz 2 hafta içerisinde kredi süreciniz onaylanmadan yine fiziki şubeler aracılığıyla iptalini talep edebilirsiniz. Bunun yanı sıra diğer hususlarda da iptaline dair bankanızdan ya da müşteri hizmetlerinden teyit almayı unutmayın.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin