Ana sayfa Krediler Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

239
0

Bankalar müşterilerinin ihtiyaçları neticesinde kredi imkânı ile nakit para desteği sağlamaktadır. Fakat kredi desteği sağlarken müşterilerinden belirli başlı bilgi ve belge talebinde bulunmaktadır. Bu bilgi ve belgeler incelenerek başvurusu süreciniz değerlendirilmektedir. Sizlere bu yazımızda Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler hakkında bilgi vereceğiz.

Bankalardan kredi alabilmeniz için ilk aranan şart 18 yaşını tamamlamış olmanız gerekmesidir. Bunun yanı sıra 3 ve 6 aylık dilimlerde sigortalı çalışıyor olmanız ve hakkında herhangi bir yasal icra takibi bulunmuyor olmaması en önemli şartlar içerisinde yer almaktadır. Bu şartların yerine getirildiğinde sizlerde bankanızın fiziki şubelerinden başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Krediye başvuruyor olmanız kredi başvurunuzun olumlu olarak sonuçlanacağı anlamına gelmemektedir. Yine bankalar tarafından aranan bazı şartların yerine getirilmesi istenilmektedir. Bu şartların taşınmaması halinde bankanız başvurunuzu olumsuz olarak sonuçlandıra bilmektedir.

Bankalar Kredi Başvurularında Hangi Belgeleri İster?

Bankalar tarafından müşterilerine yönelik olarak sunulan birçok kredi çeşidi yer almaktadır. Belgelerde kredi çeşitlerine göre değişim göstermektedir. Bu bilgi ve belgeler genellik alacağınız kredi türüne ve limitine göre değişim göstermektedir. Yani her kredi başvurunuzda sizlerden aynı belgeler istenilmemektedir.

Kredi başvurularınızı fiziki şubeler, SMS yolu, müşteri hizmetleri ya da internet bankacılığı aracılığıyla yapabilmeniz mümkündür. Sms ve internet bankacılığı üzerinden yapmış olduğunuz kredi başvurularınız iki aşamadan oluşmaktadır. İlk aşamasında belge istenilmeksizin sadece bilgi talep edilse de ikinci aşamada bazı belgeler talep edilmektedir. Bu belgeler birinci aşamada bankanın sizleri araştırması sonucunda ortaya çıkarılmaktadır. Kontrol edilen en önemli noktalar sizlerin gelir durumunuz ve talep etmiş olduğunuz limitin orantılı olup olmadığı hususudur. İkinci aşama da tüm kredi başvurularınızda genellikle istenilen belgelerin şubeler aracılığıyla iletilmesi istenilmektedir. Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeleri sizler için listeledik;

İşte Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler;

  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • SGK Dökümü
  • İkametgâh Belgesi
  • Son 3 Aya İlişkin Fatura
  • Gelir Belgesi

Bunun yanı sıra eğer memur iseniz almış olduğunuz son maaşınızın bordosu, emekli iseniz emekli maaşınızı gösterir belge, şirketiniz için kredi temin ediyorsanız vergi levhası ve bilanço tablosu ile sicil gazetesi talep edilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin