Ana sayfa Ekonomi Kredi çekmeden nasıl ev sahibi olunur?

Kredi çekmeden nasıl ev sahibi olunur?

266
0
Kredi çekmeden ev sahibi nasıl olunur

Ev fiyatları her gün yükselmeye devam ediyor. Kredi çekmek ise yüksek faiz ile neredeyse imkansız. Şu anda bir ev alamaz iseniz hayallerinizi bir süre daha ertelemek zorunda kalabilirsiniz.

Eğer size bir ev anahtarı hediye edecek zengin ve cömert anne babalara sahip değilseniz alttaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Kirada oturduğunuz evi almayı düşünüyorsanız: 

Öncelikle ev sahibinizle anlaşmanız gerekmektedir. Ev sahibi ile anlaştığınızı düşünelim ve bir miktar peşinat vererek kira bedelini bir miktar yükselterek kira verir gibi şu an oturduğunuz evi satın alma şansınız olabilir.

Bu şekilde semtinizi ve düzeninizi değiştirmemiş olabilirsiniz.

Ortaklaşa ev almak:

Orta düzey bir gelire sahip olan birinin büyük şehirlerde ev alabilme şansı biraz düşüktür. Zira başka birisi veya birileri ile ortak ev almayı deneyebilirsiniz.

Yakın bir arkadaşınız, nişanlınız yada kardeşiniz ile paralarınızı birleştirerek bir ev alabilirsiniz.

Bankadan kredi almadan önce ailenizden borç para almayı deneyin.eğer ailenizin borç verme imkanı varsa bankaya hiç bulaşmadan ev sahibi olabilirsiniz.

Bankalara düşen evler:

İcra ile bankalar tarafından alınmış evleri piyasanın çok altında fiyatlara satıyorlar.bu evleri takip edebilirsiniz bütçenize uygun bir ev  mutlaka karşınıza çıkacaktır.

Kredisiz ev sahibi olmak

Devlet politikaları takibi: 

Zaman zaman devlet,vatandaşları ev sahibi yapabilmek için bazı kolaylıklar çıkarabiliyor.bu politikaları takip etmelisiniz.işinize yarayan bir fırsat çıkabilir.

Topraktan ev sahibi olmak:

İnşası  bitmemiş  projelerden ev sahibi olmak daha ekonomik  olabilir.dairelerin topraktan satışları daha uygun fiyatlı oluyor.fakat dolandırılmamak önemli güvendiğiniz bildiğiniz bir firma olmasına dikkat etmelisiniz.

Ödeme planları işinize yarayabilir:

Her projenin kendine has ödeme planları bulunmaktadır.bunları araştırabilir ve size en uygun ödeme şeklini seçebilirsiniz.

Para biriktirmek:

 Normal bir işiniz var fakat istediğiniz birikimi yapamıyorsanız ek gelir edinmek için farklı yöntemler geliştirebilirsiniz.

Örneğin işe servisle gelip gidiyorsunuz arabanız hafta içi kapıda yatıyorsa kiraya verebilirsiniz.

Hayvanları seviyorsanız tatil günlerinizde evcil hayvan gezdirerek para kazanabilirsiniz.

Yabancı diliniz var ise birkaç saat yabancı dil dersleri verebilirsiniz..

Bu yöntemler daha da çoğaltılabilir. en kısa zamanda ev sahibi olmanız dileği ile…

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin