Ana sayfa Bankalar Kolay Kredi Almanın Yöntemleri

Kolay Kredi Almanın Yöntemleri

264
0
Kredi alma yöntemi

Kredi başvurularınız ile ilgili olarak dikkat etmeniz gereken bazı kilit ve püf noktalar vardır. Bu kilit noktalara dikkat etmeniz takdirinde başvurunuz olumlu bir şekilde sonuçlandırılmış olacaktır. Banka şubesine gitmeden internet bankacılığı yöntemi ile kredi talebinde bulunmak çoğu kredi kartı başvurucusunun aleyhine sonuçlanmaktadır. Hızlı ve kolay kredi alma yoluyla internet bankacılığını tercih edenlerce yapılan bu başvuruların olumsuz olarak sonuçlanması durumunda pek çok insan gerekli bilgi ve belgeleri temin ederek tekrar fiziki banka şubesinden başvuru yapmaktadır. Belli başlı kilit noktalara dikkat ederek yapmış olduğunuz kredi başvurularınızın lehinize sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz. Bankalar kredi vermeden önce kendi belirledikleri kriterlere göre hareket etmektedirler işte bu kriterler başvurunuzun kilit noktalarıdır.

Kredi Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kolay kredi almak

1-) Yanıltıcı Bilgilerden Kaçının: Kredi başvurunuz esnasında hem internet bankacılığı üzerinden hem de yüz yüze görüşmeniz üzerinden bankanıza yanıltıcı bilgiler vermekten kaçının. Unutmayın ki sizlerin gelir bilgileriniz ve kredi notunuz banka şubeleri tarafından kolaylıkla görüntülenebilmektedir.

2-) Kredi Notunuzu Yüksek Tutun: Eğer farklı bir kredi kartı kullanıcısıysanız ve ödemelerinizi aksatarak yapıyor ya da problem çıkarıyorsanız bu diğer bankalarca da görüntülenmekte olup başvurunuzun olumsuz olarak sonuçlanmasını sağlamaktadır. Bunlar kredi notunuzun da düşmesine sebep olmaktadır. Ödemelerinizi düzenli olarak yaparak kredi notunuzu yükselte bilirsiniz.

3-) Gelire Orantılı Kredi Talebi: Sunmuş olduğunuz gelir belgesine ve ödeme imkânınıza göre kredi limiti talebinde bulunmalısınız. Aksi takdirde gelir durumunuza orantısız olarak talep edeceğiniz kredi limitiniz başvurunuzun olumsuz olarak sonuçlanmasına neden olacaktır.

4-) Kredi Borcu Bulundurmak: En önemli nedenler arasında yer alan kredi borçlarınız ikinci bir kredi alma imkânınızı kısıtlamaktadır. Kredi borçlarınızı kapatmanız ve ödemelerinizi düzenli olarak sağlamanız durumunda bankalarca kredi başvurunuz olumlu olarak sonuçlandırılacaktır.

5-) Fazlaca Kredi Talebinde Bulunmak: Aynı veya farklı banka üzerinden bulunmuş olduğunuz kredi başvuru sayılarının az olması sizlerin lehine bir durumdur. Fazlaca yapmış olduğunuz başvurular ve almış olduğunuz kredi kartlarınız bankaları tedirgin ederek başvurunuzun olumsuz olarak sonuçlanmasına neden olacaktır.

Yukarıda belirtilen maddelerde yer alan hususları eksiksiz olarak gerçekleştirdiğiniz de bankalar sizler açısında kolay kredi kartı imkânı sunacaktır. Aksi halde bu durumlar kredi notunuzun risk seviyesi düşürerek bankaların kredi verme olanağını azaltacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin