Ana sayfa Bankalar Kadın Girişimcilere Kredi Veren Bankalar

Kadın Girişimcilere Kredi Veren Bankalar

365
0

Günümüzde pek çok kadın girişimci sağlamış oldukları iş imkanları ve ihtiyaçlarını giderebilmek amacıyla kredi başvurularında bulunmaktadır. Bankalar ise bu talepler karşısında uygun faiz ve geri ödeme seçenekleriyle kadın girişimcilere yönelik olarak destek sağlamaktadır. Kadın girişimciler ise bu finansal destekle hem alış gücünü hem de iş potansiyelini artırmaktadır.

Girişimcilik konusunda en büyük sorunlardan birisi sermaye yetersizliğidir. Kadın girişimcilere bankalar tarafından sağlanan kredi destekleri ve paketleri bu sorunların önüne bir nebze de olsa geçmektedir. Bankalar kadın girişimcilere yönelik olarak Avrupa İmar ve Kalınma Bankası’ndan (EBRD) fon temin etmektedir. Bu fonlar sayesinde hem uygun ödeme koşulları hem de vadelerle kadın girişimcilere yönelik büyük fırsatlar sunmaktadırlar. Sizlere Bu makalemizde kadın girişimcilere yönelik kolay ve hızlı bir şekilde destek sağlayan bankalardan bahsedeceğiz.

Kadın Girişimcilere Kredi Veren Bankalar

Kadınlara kredi veren bankalar

1-) Finansbank: Kadın girişimcilere yönelik olarak iş kurmalarını ya da işletmelerini büyütme olanağında sermaye desteği sağlamaktadır. Finansbank kadın girişimciler için Avrupa İmar ve Kalınma Bankası’ndan (EBRD) yaklaşık 50 milyon dolar fon temin etmektedir. Ayrıca Finansbank kadın girişimcilere vermiş olduğu kredilerde teminat şartı aramaktadır. Bunun yanı sıra da 36 aya kadar vade ve uygun ödeme seçenekleri sunmaktadır.

 

2-) Vakıfbank: Kadın girişimcilere düşük faiz oranlarıyla uygun krediler sağlamaktadır. Vakıfbank kadın girişimciler için Avrupa İmar ve Kalınma Bankası’ndan (EBRD) yaklaşık 30 milyon dolar fon temin etmektedir. 84 aya kadar vade seçenekleri sunan Vakıfbank Türkiye sınırları içerisinde faaliyet gösteren kadın girişimcilere karşı düşük faiz oranları ile kredi imkanı sunmaktadır.

 

3-) TEB: Kadın girişimcilere yönelik olarak 36 aylık geri ödeme seçeneğiyle birlikte 125 bin TL’ye kadar kredi imkanı sunmaktadır. Bu krediler karşılığı herhangi bir teminat istemeyen TEB Avrupa İmar ve Kalınma Bankası’ndan (EBRD) kapsamında kadın girişimcilere finans desteğinde bulunmaktadır.

 

4-) İş Bankası: Uygun faiz ve geri ödeme koşullarıyla kadın girişimcilerin oldukça ilgisini çekmektedir. Bunun yanı sıra İş Bankası şirket ortaklarından kadın girişimcinin %51 pay sahibi olması karşısında da girişimci desteği sağlamaktadır. Düşük faiz oranları ile yüksek vade imkanı da sunmaktadır.

 

5-) Garanti Bankası: Birikimlerini altın olarak fiziki şekilde elinde tutan kadın girişimcilere karşı altınlarını altın hesabına yatırmaları karşılığında teminatlı olarak kredi imkanı sunmaktadır. Ayrıca Garanti Bankasınca 60 aya varan vade seçeneği ve özel faizler uygulanmakla kadın girişimciler desteklemektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin