Ana sayfa KOBİ Kredileri İş Kurmak İsteyenlere Kredi Desteği

İş Kurmak İsteyenlere Kredi Desteği

224
0

Bankalar yeni iş kurmak isteyen ya da işlerini büyütmek isteyen girişimci ve yatırımcılara yönelik olarak pek çok kredi desteği sağlamaktadır. Bu kredi destekleri genellikle düşük faiz oranlarında ve yüksek vade seçeneklerinde müşterilere verilmektedir. Sizlere bu yazımızda İş Kurmak İsteyenlere Kredi Desteği hakkında bilgiler paylaşacağız.

Genellikle her insan kendi işinin patronu olmak istemektedir. Fakat bu durum belirli başlı sıkıntıları da beraberinde getirmektedir. İş kurmak günümüzde oldukça maliyetli bir hal almıştır. Girişimci ve yatırımcıların yaşamış olduğu en büyük sıkıntılardan bir tanesi de sermaye sıkıntısıdır. Bankalar bir nebze olsun yeni iş fikirleri ile kendilerine başvuran girişimcilerin ya da işlerini büyütmek isteyen yatırımcıların sermaye sıkıntısını gidermeye sağlamış olduğu krediler ile birlikte gidermeye çalışmaktadır. Ayrıca sunulan bu kredilerin vade seçenekleri uzun ve limitleri de oldukça yüksektir.

İş Kurmak İsteyenlerin Kredi Alırken Dikkat Etmesi Gerekenler

İş kurmak isteyen girişimcilerin kredileri temin ederken dikkat etmesi gereken birçok husus yer almaktadır. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise ihtiyacınızı karşılayacak nitelikte düşük faiz oranlarında ve yüksek vade seçeneklerinde kredi belirlemenizdir. Banka kredilerini karşılaştırmayı sağlayan internet sitelerinden faydalanılarak kendinize ait en uygun krediyi belirleyebilirsiniz.

Belirlemiş olduğunuz kredinin limitini gelirinize orantılı olarak seçmeniz ileriki dönemlerde ödeme zorluğu yaşamamanız açısından oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra vade seçeneklerini de ödeyebileceğiniz tutar neticesinde belirlemeniz gerekmektedir. Yüksek limitli kredilerde yapılan en büyük hata kredinin sadece asgari ücretini ödemektir. Unutmayın ki krediler belirli faiz oranlarında anaparanın üzerine borç eklemektedir. Bu hata sizlerinde daha çok borçlanmanıza neden olmaktadır. Nasılsa öderim mantığıyla hareket etmek ileride büyük mali sıkıntılar yaşamanıza neden olmaktadır.

Bankalar genellikle iş kurmak isteyen girişimcilerden işin mahiyeti ile ilgili bilgi istemektedirler. Her kredi başvurusunda olduğu gibi kredi notunuz, kredi siciliniz ve gelir durumunuz bankaların başta gözetmiş olduğu unsurlar arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra gelirinizden çok yüksek limitlerde kredi talep etmeniz başvurunuzun reddedilmesine neden olmaktadır. Ödeyebileceğiniz düzeyde limit belirlemeniz bankalar tarafından yapılan başvurunuzun olumlu olarak sonuçlanmasına yardımcı olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin