Ana sayfa İhtiyaç Kredileri İnternetten Hızlı Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnternetten Hızlı Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

295
0

Gelişen teknoloji aynı zamanda bankacılık sektörünün de bünyesinde yenilikler oluşturarak gelişmesine sebebiyet vermiştir. Teknoloji çağı olarak adlandırılan çağımız birçok yazılım ile birlikte fiziki şartlar altında yapılan işlemlerin dijital materyaller üzerinde gerçekleşmesini sağlamıştır. Sizlere bu yazımızda İnternetten Hızlı Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız.

Günümüzde sağlanan internet ortamı geçmiş yıllara nazaran yediden yetmişe herkesin rahat ve hızlı bir şekilde kullanabileceği olanakları ortaya sunmuştur. Bankacılık sektörü de internet ortamı üzerinden İnternet Bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamaları ile birlikte müşterilerinin ekonomik ve finansal faaliyetlerini gerçekleştirebilmeleri için çok faydalı yazılımlar üretmiştir. Bunun yanı sıra geçmiş yıllarda yapılan kredi başvuruları da internet ortamına taşınmıştır. Bu hem bankaların iş yükü hem de müşterilerinin vakit kaybının önlenmesi için oldukça büyük bir adım olmuştur.

İnternet Üzerinden Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Bankalar arasında yaşanan müşteri rekabeti birçok bankayı harekete geçirmiş ve her ortam üzerinden kredi temin edilmesini sağlamıştır. Günümüzde her bankanın internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamaları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra bankalar canlı destek ve müşteri hizmetleri üzerinden de müşterilerine birçok kolaylığı sağlamaktadır. Sizler için internet üzerinden kredi veren bankaları listeledik;

İşte İnternet Üzerinden Kredi Veren Bankalar;

 • Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)
 • Garanti Bankası
 • İş Bankası
 • QNB Finansbank
 • Denizbank
 • ING Bank
 • Akbank
 • Odeabank
 • Bank Pozitif
 • Yapı Kredi
 • HSBC
 • Halkbank

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bankaların yanı sıra birçok banka yine internet üzerinden kredi başvurusunu kabul etmektedir. Bu hususta en çok tercih edilen kart ise Finans bank tarafından sağlanan Enpara’dır. Müşterilerinden havale ve EFT ücreti almayan Enpara aynı zamanda herhangi bir dosya masrafı ve kredi aidatı bulunmaması ile birlikte internet ortamı üzerinden en çok başvuru yapılan krediler arasında ilk sırada yer almaktadır.

İnternetten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnternetten kredi başvurusu yapmadan önce ilk olarak internet ortamında yer alan kredi karşılaştırma sitelerinden faydalanarak kendinize yönelik en iyi krediyi belirlemeniz sizlere büyük avantaj sağlayacaktır.

Kendiniz için en uygun krediyi belirledikten sonra ilgili bankanın web site adresi içerisinde yer alan kredi başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. İlk aşamada sizlerden herhangi bir belge talep edilmese de yer alan bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde bankanıza bildirmeniz sizlerin yükümlülüğü altında gelmektedir. Başvuru formunu gönderdikten sonra yaklaşık 1 hafta içerisinde başvurunuz sonuçlanmaktadır.  Bazı bankalar kredi başvurunuz onaylandıktan sonra sizlerden belge talep etmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin