Ana sayfa Bankalar Garanti Bankası Kredileri

Garanti Bankası Kredileri

346
0
Garanti bankası kredi çeşitleri

2018 yılında faiz oranlarının artmasının yanı sıra birçok bankanın kredi kapılarını yavaş yavaş kapatması ile karşılaşıyoruz. Garanti Bankası ise 2018 yılında da sunduğu krediler ile birçok yeni müşteriye kapı açıyor.

Garanti Bankası üzerinden kullanılabilecek krediler arasında araba, konut, bireysel ihtiyaç ve ticari başlıklar bulunuyor. En uygun seçenek ile kredi işlemlerine devam edilmesi gerekir. Uygun başvurular genellikle daha hızlı ve kolay sonuçlanır. Sonuç size SMS olarak bildirilecektir.

Garanti Bankası Bireysel İhtiyaç Kredisi

Garanti Bankası bireysel ihtiyaçlarınız için kredi puanınıza bakarak 100.000 TL’ye kadar kredi verebilir. Faiz oranı %3.07 ile %3.12 arasında değişiklik gösteriyor.
2018 yılının güncel verilerine göre Garanti Bankası 30.000 TL  kullanıldığında;
Toplam geri ödeme: 45.821 TL
Taksit sayısı: 24
Aylık taksit: 1.909 TL
Faiz oranı: %3.09  olarak belirleniyor.

1.000 TL ile 100.000 TL arasında bir kredi tutarı belirleyerek kaç ay vade ile ödeyeceğiniz üzerinden toplam geri ödeme ve aylık taksit tutarını Garanti resmi web sayfasından online olarak sorgulayabiliyorsunuz. 3 – 36 ay arasında bir vade seçeneği sunulacaktır.

Garanti Bankası KOBİ Destek Kredisi

KOBİ Desteği için Garanti Bankası 2 farklı seçenek ile kredi sağlıyor. Esnafları kredisiz bırakmayan banka hem esnafların iş yerleri için hem de bireysel ihtiyaçları için kredi paketleri oluşturdu. “İşim İçin” ya da “Kendim İçin” olan iki şıktan birini seçerek KOBİ Destek kredisine başvuru yapabilirsiniz. Her ikisi için istenen belgeler ve onay süreci çok farklı işlediğinden dolayı doğru şık ile devam etmek işlemleri kolaylaştıracaktır.
KOBİ Destek Kredisi “İşim İçin” kullanılacaksa;
50.000 TL kredi kullanılıp, 36 ay vadede ödenmesi planladığında toplam geri ödeme miktarı 84.956 TL olarak belirleniyor.
KOBİ Destek Kredisi “Kendim İçin” kullanılırsa;
50.000 TL kredi kullanımında yine 36 ay vade seçilirse toplam geri ödeme miktarı 92.316 TL’ye yükseliyor.

KOBİ Destek kredisine bireysel kobi sahibi olanlar başvurabilir. Garanti Bankası sunduğu bu kredi hizmeti ile hem kobileri kalkındırma hem de kobi sahiplerinin bireysel işleri için kredi sağlama amacı gütmektedir.

Garanti Bankası Taşıt Kredisi

Garanti Bankası Kredi Türleri

Birçok insanın kurduğu sıfır otomobil hayalinin gerçek olması Garanti Bankası Taşıt kredisi ile mümkün oluyor. Sıfır otomobillerin günümüz piyasasında ortalama 80.000 TL’den başladığını göz ardı etmezsek Garanti Bankası Taşıt Kredisi için 80.000 TL üzerinden işlem başlatmamız gerekecektir. Garanti Bankası kredi puan havuzunda yer alan profilinize güveniyorsanız 500.000 TL’ye kadar taşıt kredisi çekebilirsiniz. Minimum 5.000 Maksimum 500.000 Türk Lirası olarak kredi paketi oluşturulmuştur.
80.000 TL üzerinden taşıt kredisi kullanımlarında maksimum vade sayısı olan 48 ay seçilirse;
Toplam geri ödeme: 170.999 TL
Aylık taksit tutarı: 3.562 TL
Faiz oranı: %3.05 olarak belirleniyor. Sıfır otomobil alımlarınız için bu şekilde bir başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Tercih edilebilecek bir yöntem daha var. Başvuru sırasında alacağınız otomobilin belli olduğunu beyan edersiniz. Marka, model ve diğer araç bilgilerini belirtirsiniz. Böylelikle alacağınız araç ikinci el bile olsa Garanti Bankası taşıt kredisine başvuru yapabilir ve kredi kullanabilirsiniz. Alacağınız araç için yapılacak olan değerlendirmeler sonucunda kullanabileceğiniz kredi tutarı belirlenir. Başvurular Garanti web sayfası ya da Garanti mobil şubeler aracılığı ile başlatılabilir. Ardından şubeye giderek işlemler sürdürülür. Garanti Bankası otomobil kredileri için 444 OTOM yani 444 6866 numaralı hat ile irtibat kurabilirsiniz.

Garanti Bankası Konut Kredisi

Konut sahibi olmak için Garanti Bankası kredileri ömürlük nitelikler taşır. 234 ay vade ile konut kredisi almak için en iyi seçenekler arasında Garanti Bankası Konut kredisi bulunur. 234 ayda kira öder gibi ev sahibi olabilmenin yolu bu kredinin onaylanmasından geçiyor. 500.000 TL’ye kadar konut kredisi hesabınıza tanımlanabiliyor. Garanti Bankası konut kredisine başvurmak ve kullanmak için kişisel bilgileriniz ile birlikte adres bilgilerinizi bankaya iletmeniz gerekiyor. Garanti internet sayfasından bu bilgileri ileterek bankanın ilgili personellerinin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Konut kredisi alınırken diğer kredilerden farklı olarak bazı ekstra masraflar çıkmaktadır. Ekspertiz ücreti, Taşınmaz rehin ücreti ve tahsis ücreti ile birlikte toplamda 2.000 TL civarında dosya masrafı çıkmaktadır. Faiz oranı %2.67 olarak konut kredileri işlem görmektedir.
100.000 TL konut kredisi alıp 200 ayda rahat rahat ödemek için kısaca bir geri ödeme planına göz atılacak olursa;
Toplam masraf 1.300 TL (Ekspertiz, taşınmazlık, tahsis ücretleri dahil)
Faiz oranı %2.67
Toplam geri ödenecek tutar 536.796 TL
Aylık taksit tutarı 2.683 TL olarak belirlenir.

Garanti Bankası Konut kredisinden faydalanmak isteyenler için bankanın sunduğu yan hizmetler de mevcuttur. Mortgage uzmanları Garanti Bankası bünyesinde sadece Garanti müşterilerine hizmet vermektedir. Bir Mortgage uzmanı aracılığı ile size en uygun konutun hangisi olduğunu ve bu konut üzerinden ne kadar kredi alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Bu bilgileri öğrendikten sonra kredi çekmeniz ekonomik bütçeniz açısından oldukça önemlidir. Gerçekçi adımlar için konut kredisi başvurularından önce Garanti Mortgage uzmanları ile ön görüşme gerçekleştirebilirsiniz. Evinizi başarıyla aldıktan sonra da hizmetler sürmektedir. Garanti Bankası konut kredisi kullanan müşterileri için “Ev Sigortası” hizmeti de vermektedir. Yangın, kaza, terör, yağmalama, hırsızlık gibi çeşitli zarar görme işlemlerinde Garanti Bankası Konut Kredisi Ev Sigortası devreye girer. Zararlarınız karşılanır ve mağduriyet yaşamadan bu durumu atlatabilmeniz sağlanır.

Garanti Bankası SMS ile Kredi Sonucu Öğrenme

Garanti Bankası kredilerinden herhangi bir tanesine başvuruyorsanız sonuçlar sistemde belirttiğiniz telefon numarasına SMS ile bildirilir. Şubeye ya da internet şubesine göz atmanıza gerek kalmadan kolayca SMS ile kredinizin olumlu ya da olumsuz olduğunu öğrenebilirsiniz. Bunun için banka tarafından size sunulan SMS ile bilgilendirme mesajını almayı kabul etmelisiniz. SMS gelişlerini kabul ederek işlemleri tamamlarsanız sonucu cebinize alabilirsiniz.

Garanti Bankası Kredi Başvurusu İletişim

Tüm kredi başvurularınız için telefon üzerinden iletişime geçmek isterseniz Garanti Bankası 444 0 333 numaralı hat üzerinden kredi başvurularınızı kabul etmektedir.
Başvurular için bir diğer yöntem Garanti Bankası mobil uygulamasını indirmektir. Mobil şube aracılığı ile kredi başvuruları en hızlı şekilde tamamlanabilir. Bu uygulamaya giriş yapılabilmesi için Garanti Bankası müşterisi olmanız gerekir.
Garanti Bankası resmi web sitesi üzerinden online başvuru formu doldurulabilir. Bu web sitesinden İletişim Formu doldurularak bankaya olan soru, görüş, öneri bildirimlerinizi de yapabilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin