Ana sayfa Bankalar Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

297
0
Ev hanımlarına kolay kredi veren banka listesi

Krediler geleceğe yönelik yatırımlarda veya acil nakit ihtiyaçlarında insanlar için para istemini karşılayabileceği bir olanaktır. Günümüzde pek çok insan geliri olmayanların kredi alamayacağı hususunda yanlış bilgi sahibidirler.

Bankalar müşteri potansiyelini artırmak üzere bir rekabet içerisinde olur. Geliri olsun ya da olmasın ihtiyaçlara binaen gerekli ödeme koşulunu karşıladığı takdirde kredi imkânı sağlamaktadır.

Ailenin maddi yükünü sadece çalışan eşe yüklemek hem aile düzeni hem de aile refahı için oldukça kötü bir durumdur. Bu durumu yaşayan pek çok aile geçim sıkıntısı ile karşı karşıya kalmakta ve mali yönden zorlanmaktadır.

Ev hanımları ailenin maddi yükünü sadece eşine yüklemeyerek evde yapmış oldukları ve cüzi miktarda gelir sağlayan ev işlerinden para kazanmaya çalışmaktadır.

Bankalar bu durumu gözeterek gerek kendi rekabetleri açısından gerekse müşteri potansiyelini arttırmak açısından geliri olsun ya da olmasın ev hanımlarına da küçük limitler ile kredi imkânı sunmaktadır. Ev hanımları için ise bu krediler ailenin artan harcama giderlerini karşılamaktadır. Ayrıca taksitli ödeme seçeneğinden faydalanmak için cazip bir tekliftir.

Ev Hanımları İçin Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ev hanımları nasıl kredi alır?

Aktif Bank, İş Bankası, Ziraat Bankası ve Vakıfbank ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında başta gelmektedir. Bankalar ev hanımlarına kredi sağlamak için öncelikle mal varlığı, sigorta dökümü ve var ise gelir belgesi gibi bilgi ve belgeleri istemektedir.

Bu belgeleri ev hanımları açısından düşünürsek mal varlığı hariç olmak üzere herhangi bir işte çalışmadığı için sigorta dökümü ile gelir belgesini bankaya sunamayacaklardır. Bu durumda bankalar eşinizin gelir belgesi ile sigorta dökümünü isteyecektir.

Eğer eşinizin de sabit bir geliri ya da sigorta dökümü yok ise kaygılanmayın. Eğer herhangi bir kira geliriniz ya da mal varlığınız var ise sunulan bu belgeler karşılığında bankalar gerekli incelemeleri yaparak kredi alıp alamayacağınız hususun da olumlu ya da olumsuz olarak geri dönüş yapmaktadır.

Sizin ve eşinizin herhangi bir geliriniz veya sigorta dökümünüz olamasa da Ev hanımlarına kredi veren bankalar mal varlığınız üzerinde ipotek izni alarak 500 ve 1500 TL arasında belli ödeme planı içerisinde sizlere yine de kredi imkânı sağlamaktadır.

Eğer limitiniz arttırmak istiyorsanız bankanıza talepte bulunabilirsiniz. Geçmiş ödeme düzeninizi kontrol eden bankalar ödemelerinizde herhangi bir aksaklık bulunmaması durumunda talebiniz üzerine limit artırımına da gitmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin