Ana sayfa İhtiyaç Kredileri Emekliye Kredi Veren Bankalar

Emekliye Kredi Veren Bankalar

302
0

Bankalar günümüz hayat standartlarını göz önünde bulundurarak nakit ihtiyacı olan ve daha kaliteli yaşam standartları içerisinde yaşamak isteyen emekli vatandaşlarımıza yönelik olarak kredi imkânı tanımaktadır. Belirli dönem aralıklarında sunulan kampanya ve avantajlar emekli vatandaşlarımızın nakit ihtiyacını gidermek için bir fırsat niteliğindedir. Sizlere bu yazımızda emekliye kredi veren bankalardan bahsedeceğiz.

Bankalar tarafından emekli vatandaşlarımıza yönelik sağlanan kredi limitleri maaşlarını orantılı bir şekilde verilmektedir ve taksitler maaşlarından düşülmektedir. Bankalar lüzumlu ya da lüzumsuz birçok ihtiyacın giderilmesinde müşterilerine yönelik olarak kredi paketleri sunmaktadır. Bu paketlerden en çok faydalanan kesimlerden bir tanesi de emekli vatandaşlarımızdır. Kamu bankalarının geçmiş tarihli uygulamalarına bakıldığında sadece kamu emeklilerine yönelik kredi imkânı sağladığı görülmektedir. Fakat günümüzde sosyal güvence durumu esnaf, işçi ve diğerleri fark etmeksizin tüm emekli vatandaşlarımıza yönelik olarak kredi imkânı sağlanmaktadır. Hatta bu durum öyle bir hal aldı ki emekli vatandaşlarımıza yönelik olarak faizsiz kredi imkânı bile düşünülmektedir. Bunun en büyük sebeplerinden birisi ise yaşam standartlarının yükselmesi ve emeklilere verilen maaşların bu yaşam standartlarını karşılamamasıdır.

Hangi Bankalar Emeklilere Yönelik Kredi Verir?

Emekli vatandaşlarımız kredi başvurularını genellikle acil nakit ihtiyaçlarını ya da temel ihtiyaçlarını karşılamak için yapmaktadır. Bankalar ise bu durumu gözeterek emekli vatandaşlarımıza düşük faiz oranları ve yüksek vade seçenekleri ile birlikte kredi ve kredi kartı imkânı sağlamaktadır. Bu ise emekli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Sizler için emekliler için kredi veren bankaları listeledik;

İşte Emekliye Kredi Veren Bankalar;

Garanti Bankası
Ziraat Bankası
Deniz Bank
VakıfBank
İş Bankası
Halk Bankası
AkBank
AktifBank

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bankalar emeklilerin kredi alımında en çok tercih etmiş oldukları bankalar arasında yer almaktadır. Bu bankalar emeklilerin maaşlarından yaklaşık 3 ile 10 kat arasında limit sağlamaktadır. Bunun yanı sıra kredi tercih edilmesinde düşük faiz ve yüksek vade seçenekleri oldukça önemli etkenlerden arasında yer almaktadır. Bu krediler temin edilmeden önce mutlaka kontrol edilerek tercihte bulunulmalıdır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin