Ana sayfa Bankalar Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

258
0
Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Bankacılık sektörünün gelişmesi ve giderlerin artması ile birlikte pek çok insan kredi ve kredi kartına başvurmaktadır. Bankalar bu başvurularda sizlerin müşteriniz olabilmesi için ilk olarak kredi sicilinizi incelemektedir. Eğer kredi almak istiyorsanız mutlaka kredi sicilinizin düzgün ve kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Aksi halde kredi sicili bozuk ve kredi notu kötü olanlardan bankalar tedirginlik duyarak kredi ve kredi kartı imkanı sağlamamaktadır. Acil olarak krediye ihtiyacınız var ve kredi siciliniz ile kredi notunuzda düşükse endişelenmenize gerek yok, bankalar arasında müşteri potansiyelini artırmak amacıyla yaşanan rekabet sonucu bankalar düşük kredi notuna sahip olanlara da kredi imkanı sunmaktadırlar.

Kredi Notu Düşük Olanlara Bankalar Kredi Verir Mi?

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Bankalar tarafından sunulan bu destek ile birlikte kredi notunuz ve siciliniz ne kadar kötü olursa olsun kredi imkanından faydalanarak acil nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Geçmiş yıllarda kredi sicili bozuk olanlara yönelik kredi veren bankalar BDDK tarafından cezalandırılmaktaydı. Fakat günümüzde durum değişerek bu ceza ortadan kalkmıştır. Sizlere bu makalemizde düşük kredi notuna sahip olanlara karşı kredi veren bankalar nelerdir? Sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Bankalar arasındaki rekabetin artması ile birlikte pek çok banka yeni kredi olanakları sunmaktadır. Geliri olsun ya da olmasın ev hanımı ve öğrencilere bile kredi imkanı sağlanmaktadır. Artan bu rekabet sonucunda daha önce kredi borcunu ödemeyerek ismini kara listeye yazdıran ve bankalar ile pek çok problem yaşamış insanlara bile kredi imkanı sunulduğu görülmektedir.  En bilindik olarak düşük kredi notu ve sicili bozuk olanlara kredi kartı veren bankalar şunlardır;

  • ING Bank
  • DenizBank
  • Akbank
  • TEB
  • Garanti
  • Finansbank
  • YapıKredi
  • ICBC Bank

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bankalara başvurarak kredi notunuz düşük olsa bile kredi imkanına sahip olabilirsiniz. Bankalar düşük kredi notu ile yapacağınız başvurularınızda sizlerden gelir belgesi, kefil, eski dönem faturalarınız ve ek teminat gibi bilgi ve belge istemektedirler. Eğer bu belgeleri sağlıyorsanız kredi siciliniz bozuk olsa da bankalar sizlere düşük limitlerde de olsa kredi verecektir. Aksi halde bu belgeleri karşılayamazsanız başvurunuz reddedilecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin