Ana sayfa İhtiyaç Kredileri Bireysel Kredi Çeşitleri Nelerdir?

Bireysel Kredi Çeşitleri Nelerdir?

370
0
Bireysel Kredi Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde bankalar tarafından gerekli ihtiyaçlarımızı karşılamamız amacıyla birçok bireysel kredi seçeneği sunmaktadır.  Bireysel krediler; düğün, tatil, ev, taşıt gibi birçok alanda gerek nakit ihtiyaçların karşılanmasında gerekse yatırım hususlarında bizleri desteklemektedir. Bankalar ise bu ihtiyaçlar karşısında ihtiyaç kredisi, taşıt, kredisi, konut kredisi ve tüketici kredisi gibi insanların ihtiyaçlarını gidermeleri üzerine pek çok kredi paketleri sunmaktadır. Bu makalemizde sizlere bankalar tarafından bireysel kredi olarak sunulan kredi çeşitlerinden bahsedeceğiz.

Bireysel Kredi Çeşitleri:

Bireysel Kredi Çeşitleri Nelerdir?

  • İhtiyaç Kredisi: İhtiyaç kredileri diğer kredilere göre daha düşük tutarda ve kısa vadede ihtiyaçları karşılamak adına verilen kredi türüdür. Bu kredi türü kullanıcılarına düşük ödeme seçenekleri sunmaktadır.
  • Düğün Kredisi: Düğün masrafları birçok gencimizin dert yandığı konulardan birisidir. Gerek düğün hazırlıklarında gerekse ev kurmak için ayrılan bütçelerde sıkıntı yaşayanlara sunulan kredi paketidir. Bunun yanı sıra bankalar bu pakette kredi erteleme seçeneği de sunmaktadır.
  • Tatil Kredisi: Günümüzde genelde yaz aylarında ve uzun tatil fırsatlarında tercih edilen kredi türüdür. Bu paketin en güzel özelliği ise taksit erteleme olanağı ve uzun vade seçenekleridir.
  • Bayram Kredisi: Bayramda ve bayram tatillerinde yapılan harcamaların bütçenizi aşması neticesinde ve bu hususta kampanyalar düzenleyen bankaların bayramda yapacağınız giderleri karşılamak amacıyla sunmuş olduğu bir kredi paketidir.
  • Eşya Kredisi: Evinizi sil baştan yenilemek mi istiyorsunuz fakat bu durum bütçenizi aşıyor mu? Eğer bu hususları yaşıyorsanız bu paket tam sizlere göre, eşya kredi beyaz eşya, teknoloji ve mobilya gibi pek çok alışveriş harcamalarınızda sizleri desteklemektedir. Düşük tutarlı taksit ve kısa vade seçenekleri sunan bu pakette ayrıca dosya masrafı da alınmamaktadır.
  • Eğitim Kredisi: Günümüzde pek çok öğrenci özel üniversiteleri tercih etmekte bu ise aileleri maddi açıdan bir hayli zorlamaktadır. Eğitim kredisi, uygun taksit fırsatlarıyla ücretli ve özel eğitim veren kurumların masraflarını karşılaması amacıyla kullanılmaktadır.
  • Sağlık Kredisi: Özel hastanelerde yapmış olduğunuz tedavi ve operasyonlar maddi açıdan sizleri zor duruma sokmaktadır. Bankalar sağlık kuruluşları ile yapmış oldukları anlaşmalar neticesinde sizlere uygun kredi olanakları sunmaktadır.
  • Borç Transfer Kredisi: Bireysel krediler arasında banka borçlarınızı kapatmanız maksadıyla en çok kullanılan kredi türüdür. Bu kredi türü sizin bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınızı yapılandırmak amacıyla kullanılmaktadır.

Biriken paranız üzerine yatırım yapmak mı istiyorsunuz? Bankalar konut ve taşıt alımlarınız açısından hem yatırım yapma hem de ek kazanç sağlama olanağı adına sizlere kredi önerileri sunmaktadır. Bunlardan en çok kullanılanlar ise konut ve taşıt kredileridir.

  • Konut Kredisi: Ev almak isteyenler için evin değerinin beşte birini nakit olarak geriye kalan kısmının ise ipotek izni verilmesi durumunda sağlanan kredi türüdür.
  • Taşıt Kredisi: İster sıfır taşıt alımlarınızda isterse ikinci el taşıt alımlarınızda taşıt hakkında ipotek izni verilmesi ile sunulan kredi paketi türüdür.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin