Ana sayfa Ekonomi Dünya Zenginleri Hangi Sektörde

Dünya Zenginleri Hangi Sektörde

437
0

Zengin olmak birçok insanın hayali arasında yer almaktadır. Zengin insanların hayat standartları birçoğumuzu etkilemeye yetecektir. Dışarıdan bakıldığında zenginler rahat bir yaşam sürüyor gibi gözükse de hepsi belirli emek ve bilgi karşılığı bu serveti elde etmişlerdir.  Belirli anlarda profesyonelliği yakalamış kişiler, insanların ihtiyaçlarına karşılık vererek arz ve talep ilişkisi içerisinde zenginliği yakalamışlardır. Sizlere bu yazımızda dünya zenginleri hangi sektörde faaliyet gösterdiğini yanıtlamaya çalışacağız.

Dünya zenginlerinin genellikle paranın temeli olan finans ve bankacılık sektöründe faaliyet gösterdiğini söylememiz mümkündür. Zengin olmak birçoğumuzun hayalleri arasında yer alsa da pek çok insan bu hayalinden vazgeçmektedir. Çalışmak, azim ve sabır gerektirir. Zengin çoğu insanların sıfırdan azim ve sabırla nasıl çalıştıklarına dair hayat hikâyelerine göz atmak sizler için hayallerinizi gerçekleştirmenizde büyük avantaj sağlayacaktır. Dünya zenginlerinin pek çoğu yatırımcı ve girişimci becerisine sahip olan, azimli ve çalışkan insanlardır. Günümüzde yatırımların daha mantıklı ve doğru şekilde kullanılmasına dair analiz yapmak geçmişe nazaran çok daha kolaydır.

İşte Dünya Zenginlerinin Bulunduğu Sektörler;

Zenginler genellikle paranın ana kaynağı olan finans ve bankacılık alanında faaliyet göstermektedirler. Bunların yanı sıra çeşitli yatırım araçlarını kullanarak da servetlerini büyüttüklerini söyleyebiliriz. Unutulmamalıdır ki bunları gerçekleştirirken belirli bir sabır ve çalışma düzeni içerisinde olunmalıdır. Sizler için dünya zenginleri hangi sektöre faaliyet gösterir bunları listeledik;

  • Finans, Bankacılık & Yatırım Sektörü: Bu sektör bilindiği üzere insanın ekonomik ve finansal faaliyetlerini gerçekleştirebileceği alanlardır. Belirli bir sabır ve emek karşılığında birçok şirket bu alanda faaliyet göstererek büyük kazançlar elde etmişlerdir. Dünya zenginlerinin yaklaşık olarak %20’si bu sektörde yer almaktadır.
  • Endüstriyel Hizmet Sektörü: Sanayileşmenin giderek arttığı dünyamızda en büyük etkenlerden birisi de endüstriyel ürünler olarak bilinmektedir. Dünya zenginlerinin yaklaşık olarak %12’si bu sektörde faaliyet göstererek büyük oranlarda gelir elde etmişlerdir.
  • Gayrimenkul Sektörü: Gayrimenkuller günümüzde insanların temel ihtiyaçları arasında yer almaktadır. Bunu iyi bir şekilde analiz ederek kendilerine strateji oluşturan girişimci ve yatırımcılar zengin olmanın anahtarını bu sektörde bulmuştur. Dünya zenginlerinin yaklaşık %7’si gayrimenkul sektöründe hizmet vermektedir.
  • Kar Amacı Gütmeyen Kuruluş ve Sivil Toplum Örgütleri: Kendilerini insanların temel ihtiyaçlarını gidermek için oluşturulan bu kuruluş ve örgütler içerisinde birçok dünya zenginini barındırmaktadır. Öyle ki dünya zenginlerinin yaklaşık olarak %5’i bu kuruluş ve sivil toplum örgütleri içerisinde yer almaktadır.
  • Tekstil, Lüks Ürünler ve Aksesuar Sektörü: İnsanların yaşam standartlarının yükselmesi hem tekstil sektörünü hem de aksesuar sektörünü olumlu oranda oldukça çok etkilemiştir. Bunun yanı sıra insanların lüks ürünlere olan rağbeti de artmıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin