Ana sayfa Girişimcilik Projeye Hibe Nasıl Alınır?

Projeye Hibe Nasıl Alınır?

311
0
Projeye Hibe Nasıl Alınır?

Günümüzde pek çok girişimci ve yatırımcı yeni iş fikirleri ve projeleri ile beraber iş hayatına atılmaya çabalamaktadır. Fakat bu girişimci ve yatırımcıların en büyük sorunlarından birisi ise sermaye yetersizliğidir. Girişimci ve yatırımcılar projelerine fon ve destek sağlamak amacıyla pek çok yola başvurmaktadır. Bunun yanı sıra ülkemizde ve yurtdışı kaynaklarında bu projelere yönelik olarak birçok destek duyurusu yayınlanmaktadır. Sizlere bu makalemizde projenize sağlayacağınız hibe ve destekleri nasıl elde edeceğinizden bahsedeceğiz.

Yeni iş fikirlerine sahip olan ve bu fikirlerini projelendiren kişilere karşı ülkemiz birçok hibe desteğinde bulunmaktadır. Yeni girişimcilerin önünü açmak, vergi kazanmak ve işçi istihdamı sağlamak amacıyla devlet destekli olarak birçok hibe kaynağına başvurabilirsiniz. Bu hibe kaynaklarından ise en bilindik olanı KOSGEB’dir. Belirli şartları gerçekleştirmeniz halinde KOSGEB üzerinden projeniz ile ilgili hızlı ve kolay bir şekilde hibe desteği alabilirsiniz.

Yeni Projelere KOSGEB Desteği Nasıl Alınır?

Projeye Hibe Nasıl Alınır?

KOSGEB hibelerini değerlendirmiş olduğu ve uygun bulduğu projelere vermektedir. Birden fazla projeye sahipseniz her bir proje için ayrı hibe talebinde bulunabilirsiniz. KOSGEB projelere yönelik olarak yaklaşık 150 bin TL hibe desteğinde bulunmaktadır. Sizlerde hibe kredisinden faydalanmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı şartlar vardır. Bunları açıklamak gerekirse ilk olarak projenin KOSGEB’e iyi ve doğru bir şekilde sunulmaktadır. Bunun yanı sıra KOSGEB eğitiminden faydalanmanız ve sertifika edinmeniz projeniz için oldukça önemlidir.

KOSGEB başvurularını internet üzerinden gerçekleştirmeniz mümkündür. KOSGEB uygun bulmadığı projelere karşı olarak hibe desteği sağlamamaktadır. Bunun için iyi bir analiz gerçekleştirerek KOSGEB’e sağlam bir proje sunmanız gerekmektedir. Hibe başvurularında sizlerden ilk olarak bir form doldurmanız istenir bu formun yanı sıra ise sizlerden belirli bilgi ve belge istemleri de mevcuttur. Tüm bu hususları tamamladığınızda projeniz değerlendirme aşamasına alınacaktır. KOSGEB üzerinden hibe ve kredi desteği almanızı sağlamak amacıyla pek çok danışmanlık şirketi hizmet vermektedir. Ancak bu şirketlerin hibenizi alacağınız garantisini vermemektedir. Bu hususu da göz önünde bulundurarak hibe almanız açısından projenizi oldukça önem ve titizlilik içerisinde gerçekleştirmeniz ve sunmanız gerekmektedir.

KOSGEB yatırımcı ve girişimcilere yönelik olarak sağlamış olduğu Girişimcilik Destek Programı ile birçok kişiye hibe ve kredi imkânı sağlamaktadır. Sizlerde belirtmiş olduğumuz gerekli şartları yerine getirerek KOSGEB üzerinden alacağınız hibe ve krediler sayesinde projenize destek almış olacaksınız.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin