Ana sayfa Girişimcilik KOSGEB Desteği Nasıl Alınır Başvuru Şartları Nelerdir?

KOSGEB Desteği Nasıl Alınır Başvuru Şartları Nelerdir?

451
0
KOSGEB Desteği Nasıl Alınır Başvuru Şartları Nelerdir?

Ülkemizde pek çok insan devlet desteklerinden faydalanarak iş kurmak ya da mevcut iş yerlerini büyütmek istemektedir.KOSGEB Girişimcilik Sertifikası ile sizlerde girişimci olarak devlet desteği ile işinizi kurabilir ya da iş yerlerinizi ve faaliyetlerinizi büyütebilirsiniz. Devlet girişimci adaylara karşı SGK pirim ödemeleri, hibe, düşük faizli kredi, faizsiz kredi gibi pek çok destek sağlamaktadır. Devletin bu destekleri veren en etkili kurumlarından birisi KOSGEB’tir. KOSGEB’in açılımı Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’dır.  Günümüzde pek çok insan KOSGEB ismini duymuş olsa da içeriği ile ilgili fazla bilgi sahibi değildirler.

KOSGEB Desteğinin Avantajı Nedir?

KOSGEB Başvuru Şartları Nelerdir?

Aklınızda bir fikir var ve işyeri mi açmak istiyorsunuz? Bunu yapmadan önce kesinlikle KOSGEB Girişimcilik Sertifikası almalısınız. Bu sertifikayı elde ettiğiniz takdirde KOSGEB sizlerin yeni açmış olduğunuz iş yeriniz için hibe desteği sağlayacaktır. KOSGEB Girişimcilik Sertifikası almadan açmış olduğunuz iş yerleriniz ile ilgili destek sağlansa da birçok prosedürü yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu yüzden dolayı iş yerinizi KOSGEB Girişimcilik Sertifikası alarak açmanız sizlere ileri de edineceğiniz hibe ve destekler için oldukça fayda sağlamaktadır. KOSGEB tarafından kullanıcılarına yaklaşık olarak 50 Bin TL’ye kadar geri ödemesiz hibe desteği sağlanmaktadır. Bu rakam yeni iş yeri kuracaklar için hiçte fena bir rakam sayılmaz.

KOSGEB Başvurusu Nasıl Yapılır?

KOSGEB’in hibe ve desteklerinden faydalanmak için ilk olarak KOSGEB eğitimlerine katılmanız gerekmektedir. KOSGEB eğitimleri dönemsel olarak açılmaktadır ve açılan bu eğitimler için internet sitesinden duyuru yapılmaktadır. İlan edilen duyurudan ilgili KOSGEB kursunu başvuru yaparak ilk adımı atabilirsiniz. Başvurunuzu KOSGEB il müdürlükleri ya da İşkur şubeleri aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru esnasında sizlerden herhangi bir belge talep edilmemektedir. Bunun yanı sıra başvurunuzun kabul edileceği anlamı da çıkarılmamalıdır. Kurslar belli sınıflar belirlenerek verilmektedir. Bu sınıfların dolması başvurunuzun kabul görmeyeceği anlamına gelir. Eğer kontenjandan yana herhangi bir problem yoksa kurslara gönül rahatlığı ile kayıt olabilirsiniz. KOSGEB kursları yaklaşık olarak en az dört gün olmak üzere 32 saat sürmektedir. Kursu tamamlamanız halinde kolay ve hızlı bir şekilde KOSGEB sertifikası elde etmiş olursunuz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin