Ana sayfa Ek Gelir Hafta Sonu Yapılabilecek Ek İşler

Hafta Sonu Yapılabilecek Ek İşler

682
1
Hafta Sonu Yapılabilecek Ek İşler

Günümüzde çalışan pek çok insan gelirini yetirememek ile birlikte maddi olarak sıkıntı çekmektedir. Hafta içi özel sektör ve kamu da çalışan insanların birçoğu hafta sonları içinde kendilerine ek iş aramaktadırlar. Hafta sonu yapabileceğiniz pek çok iş fikri bulunmaktadır. Hafta sonu yapacağınız bu işler ile kendinize ek gelir oluşturmanız mümkündür. Bu şekilde hem artan giderlerinizi karşılamış olur hem de bütçenize destek çıkmış olursunuz.

Hafta Sonu Yapılabilecek Ek İşler Nelerdir?

Hafta Sonu Yapılabilecek Ek İşler

  • Garsonluk: Hafta sonlarını ek gelir imkânıyla değerlendirmek isteyenlerin en çok yaptığı işler arasında gelmektedir. Deneyiminiz ve tecrübeniz var ise hafta sonları yoğun olan cafe ve restourantlarda garsonluk yaparak kendiniz için ek gelir sağlayabilirsiniz. İşletmelerden alacağınız ücretlerin yanı sıra müşteriler tarafından bırakılacak bahşişler ile birlikte iyi bir gelir elde edebilirsiniz.
  • Kurye: Motosiklet ehliyetine sahipseniz ya da bulunduğunuz bölge birbirine yakın ise cafe ve restourantlara verilen siparişlerin taşınmasını sağlayarak kuryelik yapabilirsiniz. Böylece hafta sonunuzu iyi bir şekilde değerlendirmiş ve ek gelire sahip olmuş olursunuz.
  • Ev Temizliği: Özel sektörde ve kamuda çalışan pek çok birey iş yoğunluğu nedeniyle ev temizliği yapamamaktadır. Hafta sonunu tatil için değerlendiren bu bireyler firmalar ile ya da kişiler ile anlaşarak ev temizliği işi vermektedir. Sizlerde bu iş fırsatından yararlanarak güzel bir gelire sahip olabilirsiniz.
  • Bebek ve Çocuk Bakıcılığı: Genellikle bayanların tercih etmiş olduğu ve hafta sonu değerlendirilen bir iş türüdür. Ülkemizde birçok ebeveyn hafta sonları için çocuklarına ve bebeklerine bakacak vakit bulamamaktadır. Sizlerde bu iş imkânından faydalanıp hafta sonları bebek ve çocuk bakıcılığı yaparak iyi bir gelir elde edebilirsiniz.
  • Fotoğrafçılık: Ülkemizde düğünler genellikle hafta sonları yapılmaktadır. İç ve dış çekim olacak şekilde dünya evine girmek isteyen pek çok kişi fotoğrafçı aramaktadır. Eğer fotoğrafçılık beceriniz var ise sizlerde hafta sonu bu iş imkânından yararlanarak güzel bir gelir elde edebilirsiniz.
  • Şoförlük: Ülkemizde son günlerde yayılan Uber ve BlablaCar ile hafta sonları yolcu taşımacılığı yaparak para kazanabilirsiniz. Bu fırsattan faydalanmanız için ilgili uygulamaları indirerek müşterilerin sizleri talep etmesi gerekmektedir. Yapacağınız bu işte günlük olarak 200-300 TL bir gelir elde edebilirsiniz.
  • Satış Danışmanlığı: Hafta sonları yoğun olan Alışveriş merkezlerinde ve mağazalarda çalışarak ek gelir elde etmeniz mümkündür. Sizlerde satış becerinize güveniyorsanız ayrıca sattığınız ürünlerden pirimde alabilirsiniz.

1 YORUM

  1. Merhaba
    İstanbul Anadolu yakasında oturuyorum. 45 yaşında evli 2 çocuk babasıyım. Hafta sonu ek iş olarak c.tesi ve Pazar günleri iş arayışındayım. ev temizliği ofis temizliği veya uygun olabilecek tüm iş tekliflerine açığım. 0532 422 40 93

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin