Ana sayfa Girişimcilik Dünyanın En Zengin Kadınları

Dünyanın En Zengin Kadınları

527
0

Günümüzde pek çok kişi milyarder ya da zengin deyince erkekleri aklına getirmektedir. Fakat yapmış oldukları titiz, düzenli ve disiplinli çalışmalar neticesinde birçok kadında zenginler arasına ismini yazdırmayı başarmıştır.

Gerek yaptıkları yatırımlar gerekse de başarmış oldukları işler neticesinde bu zenginliklerini katlayan iş dünyası kadınları ya marka sahibi ya da yönetimin idarecisi olmayı başarmışlardır. Sizlere bu makalemizde dünyanın en zengin kadınları kimler bunlardan bahsedeceğiz. Listeye geçmeden önce bu sıralamanın sürekli olarak her yıl değiştiğini dile getirmemizde fayda var.

İşte Dünyanın En Zengin Kadınları

1- Liliane Bettencourt:

Dünyanın En Zengin Kadınları

Dünya ticaretinde yakalamış olduğu kozmetik ve güzellik ürünleri satışıyla adından sıkça bahsedilen bir kadın girişimcidir. Liliane Bettencourt dünyanın en büyük güzellik ve kozmetik şirketi olan L’Oreal’in hissedarıdır. Yaklaşık olarak 38 milyar dolarlık serveti bulunan bayan Bettencourt Fransız sosyetesi ve milyarderi olarak tanınmaktadır.

2- Christy Walton:

Dünyada en zengin kadınlar

1949 doğumlu olan bayan Walton eşi John Walton’un ölümü ile birlikte servetine sahip olmuştur.  Wal –Mart ve First Solar şirketlerinin hissesine sahip olan Christy Walton’ın toplam serveti yaklaşık olarak 37 milyar dolardır.

3- Alice Walton

Dünyanın en zengin kadınları

Wal – Mart’ın kurucusu olan Sam Walton’un kızıdır. Dünyanın en zengin market zinciri olarak bilinen Wal-Mart’ın yönetim kurulu üyesi ve hissedarı olarak devam eden Alice Walton’un toplam serveti yaklaşık olarak 35 milyar dolardır.

4- Jacqueline Mars

Dünyanın en zengin kadınları

Soyadını şirketlerinde kullanmayı tercih eden bayan Jacquelline Mars Amerika’nın ve dünyanın en ünlü şekerleme şirketine sahiptir. 1920 yılından bu ayana hizmet veren Mars şirketi dünyanın en zengin şekerleme firmasıdır. Bayan Mars’ın serveti ise yaklaşık olarak 20 milyar dolardır.

 

5- Gina Rinehart

Dünyanın en zengin kadınları

Pek çok erkeğin imrenerek baktığı bir sektörde ismini kazıtan bayan Rinehart dünyanın en zengin kadınları arasında yer almayı başarmıştır. Madencilik sektöründe boy gösteren Gina Rinehart yapmış olduğu petrol ve gaz girişimleri ile de servetine servet katmaya devam etmektedir. Gina Rinehart’ın toplam serveti yaklaşık olarak 18 milyar dolardır.

 

6- Susanne Klatten

Dünyanın en zengin kadınları

Almanya’nın en zengin kadını olarak bilenen bayan Klatten sadece Almanya ile sınırlı kalmayıp dünyanın en zengin kadın milyarderleri arasına girmeyi başarmıştır. İlaç sektöründe faliyet gösteren Atlana ve ünlü araba markası BMW’nin hisse payları ile birlikte toplam serveti 17 milyar dolardır.

 

7- Abigail Johnson

Dünyanın en zengin kadınları

MBA eğitimi danışmanlığı yapmakla başladığı iş hayatına Fidelity Yatırımcılık hesap yöneticisi olarak devam eden bayan Abigal Johnson’ın toplam serveti 16.5 milyar dolardır.

 

8- Anne Cox Chambers

Dünyanın en zengin kadınları

Cox Girişimcilik şirketinin en büyük varisi olan bayan Chambers  iletişim alanında faaliyet gösteren şirketinin getirisi ile birlikte toplam 15 milyar dolara yakın servet barındırmaktadır.

 

9- Iris Fontbona

Dünyanın en zengin kadınları

Şilinin ünlü iş adamlarından olan kocası Andronico Luksic’in ölümü ile birlikte şirketin tüm serveti bayan İris Fontbona’ya kalmıştır. Bu şirket endüstri, finans, maden araştırmaları gibi pek çok düzeyde faaliyet göstermektedir. Bayan Fontbona’nın toplam serveti 14 milyar dolardır.

 

10- Laurene Powell Jobs

Dünyanın en zengin kadınları

İsmini pek çok kez duymuş olduğunuz Steve Jobs’un eşidir. Bayan Laurene Powell Jobs 14 milyar dolarlık serveti ile birlikte dünyanın en zengin kadınları listesine girebilmeyi başarmıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin