Ana sayfa Bankalar Ptt İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

Ptt İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

6354
1
Ptt kart şifre alma

Ptt internet bankacılığı şifresi nasıl alınır ve nasıl işlem yapılır konu içerisinde bulabilirsiniz. PTT kart kullanıcıları banka işlemleri gibi aynı şekilde mobil ve internet şubesi ile tüm işlemlerini yapabilir. Bu özelliklerden faydalanmak için almanız gereken bir internet bankacılığı şifresi var.

Türkiye’de her ilde ve ilçede şubesi olan PTT bunu bankacılık alanında da aktif olarak kullanıyor. Bankacılık hizmetlerini sürekli geliştirirken, ATM gibi internet bankacılığı hizmeti de çok kullanışlı hale geldi.

Peki internet şubesinden nasıl işlem yapacaksınız?

PTT İnternet Şifresi Nasıl Alınır?

PTT daha çok posta işlemleri ve kargo ile anılıyor olsa da PTT Bank olarak çok iyi işlere imza atıyor. Bu hizmetlerden yararlanmak için tıpkı banka şubelerine gidip hesap açtırdığımız gibi, PTT şubelerinden de hesap açtırmamız gerekiyor. PTT üzerinden açtırdığını hesaba İPÇ hesabı adı veriliyor. Açılım olarak posta çeki olarak bilinmektedir.

İPÇ şifresi ise şubeden hesap açma sırasında alınmaktadır. Dilerseniz daha sonra da unuttuğunuz da şubelere başvurup şifre yenileyebilirsiniz.

İnternet üzerinden şifreniz ile giriş yaptıktan sonra unutmayacağız ve çok kolay olmayan bir şifre belirleyin ve şifrenizi değiştirin.

Şifreniz ile pttbank.ptt.gov.tr adresi üzerinden işlemlerinizi yapabilirsiniz. Güven konusunda son derece iyi olan bir alt yapısı vardır. O yüzden kafanızda soru işareti olmasın.

PTT internet bankacılığı

İPÇ Şifremi Unuttum

Eğer daha önce kullandığınız İPÇ şifrenizi unuttuysanız yapmanız gereken ya şubeye gitmek olacak ya da PTTbank sitesinden giriş ekranına gelip, orada bulunan şifremi unuttum butonuna tıklamak olacaktır. Karşınıza T.C. Kimlik No ve sisteme kayıtlı telefon numaranızı isteyen bir ekran gelecek. Bilgileri doğru girdiğiniz koşulda adımları takip edip yeni şifrenizi alabilirsiniz.

Aynı sayfadan tıpkı kimlik numaranız ile işlem yapabileceğiniz gibi müşteri numarasını hatırlıyorsanız onunla da işlem yapabilir, şifrenizi yeniden alabilirsiniz.

PTTBank İnternet Üzerinden Bloke Kaldırma

PTTBank ile şifrenizi unuttuğunuzda nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini yukarıda anlattım. Bu anlatım sırasından internet şubesinden yeni şifre aldığınız gibi aynı şekilde yine aynı ekrandan bloke kaldırma işleminizi de yapabilirsiniz.

Tüm bu işlemleri yapabileceğiniz link şuradadır; https://pttbank.ptt.gov.tr/pttwebapproot/ipcservlet

PTT Kart ile Hangi İşlemler Yapılabilir?

PTT tarafından sunulan kart ile internet üzerinden yapılabilen işlemler kadar gündelik hayatta kullanımı da çok önemlidir. İnternet şubesinden tıpkı bir banka kartı gibi havale ve eft işlemlerinizi güvenle yapabilirsiniz. Ayrıca alışveriş kartı olarak kullanabilirsiniz. Para transferi ve para çekme işlemlerinizi bankamatikler üzerinden rahatlıkla çekebilirsiniz.

 

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin