Ana sayfa Bankalar Öğrenciler İçin Uygun Kredi Kartları

Öğrenciler İçin Uygun Kredi Kartları

326
0
Öğrenci kredi kartı

Üniversiteyi kazanmış pek çok öğrenci kendi ailesinden ve memleketinden ayrılarak şehir dışında okullara yerleşmektedir. Bu durum hayatın sorumluluklarına karşı ilk adım olarak nitelendirilebilir. Ailesinden ve memleketinden uzaklaşan öğrenciler,  kendi ayakları üzerinde durmak için büyük sorumluluk alacaklardır. Hem maddi açıdan hem de hayatın getirmiş olduğu sorumluluk öğrencileri zora soksa da birçok banka öğrenciler için uygun kredi kartı imkânı sağlamaktadır.

Bankalar geliri olsun ya da olmasın üniversite öğrencileri için belli faiz oranlarında ve 500 ile 1000 TL arasında düşük limitli kredi kartı imkânı sunmaktadır. Bunun yanı sıra bankalar, ödeme düzeninize bağlı olarak veya eğer dışarı da çalışma imkânına sahipseniz gelir belgesi ve sigorta dökümüne karşı bu limitlerin talebiniz doğrultusunda yükseltilmesini sağlamaktadır.

Öğrenciler İçin Hangi Bankalar Kredi Kartı Verir?

Öğrenci kredi kart listesi

Bankalar öğrencilere karşı pek çok cazip teklif ile birlikte kredi kartı imkânı sunmaktadır. Bu makalemizde sizler için öğrencilere uygun kredi kartı sunan ve başta gelen 3 bankayı listeledik.

1-) ÜniversiTEB: Türkiye Ekonomi Bankası tarafından öğrencilere sunulan bir kredi paketidir. Bu paket diğer bankalara göre öğrencilere verilen limiti üst düzeyde tutmaktadır. Genelde bankalar öğrencilere 500 ile 700 TL limit sağlarken ÜniversiTEB bu limiti 1000 TL’ye kadar yükseltebilmektedir. Kredi başvurunuzu CebteTEB uygulaması aracılığı ile kolayca yapabilirsiniz. CebteTEB’e sahip olan öğrenciler için yapmış oldukları EFT & Havale işlemlerinde herhangi bir ücret kesintisi yaşanmamaktadır.

2-) İş’te Üniversiteli: Türkiye İş Bankası tarafından öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla piyasaya sunmuş olduğu kredi imkânıdır. Özellikle üniversite öğrencileri tarafından en çok tercih edilen kredi paketi İş’te Üniversiteli’dir. İş Bankası internet sitesi üzerinden konserler, etkinlik günleri, kitap listeli gibi pek çok alanda öğrencilere büyük kampanya ve fırsatlarla ödeme kolaylığı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra sinema seven öğrenciler için Cinemaximum üzerinden bilet alımlarında büyük indirimler sağlamaktadır.

3-) Play Card: Yapı Kredi bankası tarafından öğrencilerin tercihine sunulan bir kredi paketidir. World kart özelliğini de içerisinde barındıran bu kart ile rahatça World puan toplama imkânına sahip olabilirsiniz. Play Card Öğrencilerin en çok tercih ettiği kredi kartlarından birisidir. Bu kartın en çok tercih edilme sebebi ise harcama durumunun aşılması durumunda limiti diğer aya aktarması ve ayrı bir faiz ücreti uygulamamasıdır. Play Card sahipleri kredi kartları içinde kart aidatı ödememektedirler.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin