Ana sayfa Bankalar Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

333
0

Bankalar tarafından müşterilerine sağalan avans ya da açılan ek hesaplara mevduat hesabı denilmektedir. Kredili mevduat hesapları bankalar tarafından müşterilerine genellikle acil nakit ihtiyacını gidermek için ya da konut ve taşıt gibi yatırımlarını karşılamak amacıyla sağlanmaktadır. Sizlere bu yazımızda Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır? Sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız.

Kredi ve kredi kartları ülkemiz vatandaşları tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Bankalar müşterilerinin nakit ve yatırım ihtiyaçlarını karşılamak üzere birçok kredi türünü piyasaya sürmüştür. Bunlardan bir tanesi de Kredili Mevduat Hesabıdır. Kredili mevduat hesapları kısaca KMH olarak adlandırılmaktadır. Bankalar tarafından sağlanan Kredi Mevduat Hesapları (KMH) bir kredi hesap türüdür. Kredili mevduat hesabınızın tutarı bankanız tarafından belirlenmektedir. Belirlenen bu tutarları kredili mevduat hesabınızdan kolay ve hızlı bir şekilde temin etmeniz mümkündür. Sizler için bu yazımızda Kredili Mevduat Hesabını detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağız.

Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Kredili Mevduat hesabınızı maaşınızı aldığınız bankanız üzerinden kolaylıkla açabilmeniz mümkündür. Eğer kredili mevduat hesabınızı başka banka üzerinden açmak istiyorsanız belirli bilgi ve belgeler ile başvuru yapmanız gerekmektedir. Bankalara sunmuş olduğunuz bilgi ve belgeler incelenerek başvurunuz üzerinde olumlu ya da olumsuz olarak sizlere geri dönüş sağlamaktadır. Bankalara yapmış olduğunuz kredili mevduat hesabı başvurularınızda genellikle kredi notunuz ve kredi siciliniz incelenmektedir.

Kredili Mevduat Hesabı Limiti Ne Kadar?

Kredili mevduat hesabının limiti bankanız tarafından yapılan analizler neticesinde belirlenmektedir. Kredili mevduat hesabının limitinin belirlenmesindeki en etkili etkenler kredi notunuz ve gelir durumunuzdur. Bunun yanı sıra malvarlığınız üzerinde ipotek izni vermenizde kredili mevduat hesabınızı belirlemenizde büyük bir fayda sağlamaktadır. Bankalar geliriniz ve kredi notunuz üzerinde iyi bir analiz gerçekleştirerek sizlerin kredi notunuzu belirlemektedirler.

Kredili Mevduat Hesabı Ne Zaman Kullanılır?

Kredi kartı kullanamadığınız ya da kredi kartına ihtiyaç duymadığınız zamanlarda kredili mevduat hesabını rahatlıkla kullanabilmeniz mümkündür.  Fakat burada dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan birisi de kredili mevduat hesaplarının diğer kredi türlerine göre faizi yüksektir. Bu hususta ve kullanımında oldukça dikkatli ve özenli davranmanız gerekmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin