Ana sayfa Bankalar Kredi Kartı Kullanımında Yapılan En Büyük Hatalar

Kredi Kartı Kullanımında Yapılan En Büyük Hatalar

384
0
Garanti bankası kredi çeşitleri

Günümüzde insanların çoğu ekonomik sıkıntılar çekmekte ve kredi kartlarına yönelmektedir. Genellikle ani çıkan harcamaların giderilmesinde ya da yatırım ve girişimcilik faaliyetlerinin sağlanması amacıyla kredi ve kredi kartları kullanılmaktadır. Fakat bilinçsiz kredi kartı kullanımları büyük hataların oluşmasına neden olmaktadır. Sizlere bu yazımızda Kredi Kartı Kullanımında Yapılan En Büyük Hatalardan bahsedeceğiz.

Kredi Kartı Sözleşmesini Okumamak

Bankalar tarafından sağlanan kredi kartlarına başvuranların çoğu kredi kartı sözleşmelerini okumamaktadır. Kredi kartı sözleşmenizi okumanız sizlerin elde edebileceği veya banka tarafından sağlanan haklar ile sizleri olumsuz olarak etkileyebilecek hakları içerisinde barındırmaktadır. Kredi kartı sözleşmesini okumak sizleri bilinçli bir tüketici haline getirmektedir.

Zamanında Ödeme Yapmamak

Kredi kartı limitinizi gelirinize orantısız olarak kullanmanız sizlerin ileriki dönemlerde maddi açıdan oldukça zorlanmanıza neden olacaktır. Bunun yanı sıra taksitlerinizin gününü geçirerek zamanında ödeme yapmamanız gecikme faizi ile birlikte büyük bir borç altına girmenize neden olacaktır. Bu hususta oldukça dikkatli olarak ödemlerinizi zamanında ve düzenli olarak yerine getirmeniz sizlere büyük avantaj sağlayacaktır.

Nakit Avans Çekmek

Kredi kartlarının sunmuş olduğu güzel avantajlardan bir tanesi de nakit avans çekiminin sağlanmasıdır. Her ne kadar bu olay bilinçli tüketiciler için faydalı olsa da bilinçsiz tüketiciler için oldukça olumsuz şartların oluşmasına neden olmaktadır. Çekmiş olduğunuz nakit avanslar sizlerin daha çok borçlanmanıza ve fazlaca taksit ödemenize neden olmaktadır. Bundan dolayı ihtiyacınız düzeyinde ödeme yapmanızı tavsiye ederiz.

Alışverişlerde Ölçülü Davranmak

Kredi kartı kullanımında yapılan en büyük hatalardan bir tanesi de alışveriş yapılırken ölçüsüz bir şekilde davranmaktır. Unutulmamalı ki her ne kadar taksit imkânına sahip olmuş olsanız da bu ücreti yine sizler ödeyeceksiniz. Aşırıya kaçılarak fazlaca yapılan alışverişler kişilerin biriken taksitleri ödemesinde oldukça çok zorlanmasına neden olmaktadır.

Hesabı Düzenli Kontrol Etmemek

Kredi kartı kullanıcıların birçoğu hesaplarını kontrol etmemektedir. Bu ise giderek borcun artmasına neden olmaktadır. Bilinçli bir kullanıcı yapmış olduğu harcamaları iyi bir analizden geçirerek ödemeler hususunda strateji belirleyendir. Sizlerde hesabınızı düzenli olarak kontrol ederek yapmış olduğunuz harcamalar hususunda analiz oluşturabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin