Ana sayfa Bankalar Kredi Kartı Borcu Ödeyemeyenler Ne Yapmalı?

Kredi Kartı Borcu Ödeyemeyenler Ne Yapmalı?

151
0
Öğrenci kredi kartı

Kredi kartı kullanımının artması beraberinde birçok problemi de yanında getirmiştir. Ülkemizde yüz binlerce kişinin kredi kartı borcu bulunmaktadır. Kredi kartı borcunuz var ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız bu yazımız tam sizlere göre vereceğimiz tavsiyelere uymanız sizlere biraz rahatlamanızı sağlayacaktır. Bu yazımızda sizlere Kredi Kartı Borcu Ödeyemeyenler Ne Yapmalı? Sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız.

Türkiye de yaklaşık olarak 200 milyon kredi kartı kullanımı bulunmaktadır. Bu rakamın içerisinde ise bankalara olan kredi kartı borucunu ödeyemeyen birçok vatandaşımız bulunmaktadır. Kredi kartı borçları genellikle gelire orantısız limitler tercih etmek, işten çıkarılmak, mevcut gelirin azalması ve bilinçsizce kullanılan kartlar sonucu meydana gelmektedir. Bankalar ödenmeyen kredi kartı borçları ile ilgili müşterilerine yaklaşık olarak 3 ay süre tanımaktadır. Bu 3 aylık sürenin sonunda da herhangi bir ödeme gerçekleşmez ise yasal takip yollarına başvurarak alacağını tahsil etmektedir. Eğer böyle bir yaptırım ile karşı karşıya kalmak istemiyorsanız oldukça dikkatli olmanız ve en iyi çözüm yolunu bulmanız gerekmektedir.

Kredi Kartı Borcu Ödeyemeyenler Ne Yapmalı?

 Kredi kartı borçlarınızın ödenmemesi sizlerin kredi temininde büyük bir ölçüt olan kredi notunuzu da olumsuz yönde etkilemektedir. Kredi notunuzun düşmesi aynı zamanda farklı bankalardan yeni bir kredi temini içinde karşınıza bir sorun olarak çıkacaktır. Fakat bazı tavsiyelere uyduğunuz takdirde borcunuzu azaltabilir ya da tümüyle bitirebilirsiniz. Kredi Kartı Borcu Ödeyemeyenler İçin Önerileri listeledik;

İşte Kredi Kartı Borcu Ödeyemeyenler İçin Öneriler;

  • Kredi Kartı Borç Yapılandırma: Eğer kredi kartı borcunuz gelirinizden çok daha fazla ve ödeyecek durumunuz yok ise temin etmiş olduğunuz banka şubesine giderek ya da telefon üzerinde müşteri hizmetleri ile görüşerek kart borcunuzu yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz. Bu talebiniz banka tarafından incelenerek sonuca bağlanacaktır. Sonucun olumlu olması halinde ise borcunuzu tekrar ödemeye başlayarak bitirebilirsiniz.
  • Kredi Kartı Borcunu Başka Bankaya Aktarma: Kredi kartı borcunuzu anlaşmış olduğunuz farklı bir bankaya transfer ederek ödemeniz mümkündür. Bankanız ile çok büyük problemler yaşamış ve bankanızdan ayrılarak borcunuzu farklı bir banka üzerinden ödemek istiyorsanız her iki banka ile görüşerek bunu sonuçlandırabilmeniz mümkündür. Bu sayede anlaşmış olduğunuz bankaya ödemelerinizi yaparak borcunuzu bitirebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin