Ana sayfa Bankalar Kredi Kartı Başvurusu Neden Reddedilir?

Kredi Kartı Başvurusu Neden Reddedilir?

162
0
Kart blokesi açma

Kredi kartları hayatımızı mali yönden her anlamda kolaylaştırdığı gibi aynı zamanda alışveriş anlamında da oldukça çok kolaylaştırmaktadır. Bankalar müşterilerine sunmuş oldukları kredi kartı hizmetlerinden ciddi gelir elde etmektedirler. Fakat he başvuru ne yazık ki olumlu olarak sonuçlanmamaktadır. Sizlere bu yazımızda kredi kartı başvurusu neden reddedilir? Sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız.

Bankalar tarafından sağlanan kredilerin pek çok reddedilme sebebi vardır. Bunları bu yazımızda sizlere detaylı olarak aktarmaya çalışacağız. Kredi kartları günümüzde neredeyse nüfusa orantılı bir hal almış ve kullanımı oldukça çok fazlalaşmıştır. Bu ise bankaların giderek zenginleşmesine ve güçlenmesine neden olmuştur. Her ne kadar krediler çıkan ani ihtiyaçların karşılanmasında ya da birikim ve yatırım amacıyla insanlara kolaylık sağlıyor olsa da birçok bilinçsiz kullanıcı tarafından bu krediler borç batağına saplanmaya da neden olmaktadır. Bu durum hem insanları zor durumda bırakırken hem de bankaların olan borcu tahsil etmesinde de büyük problemlere yol açmıştır. Bundan dolayıdır ki bankalar kredi vermeden önce belirli kriterlerin yerine getirilmesini veyahut kefil şartı aranmasını bazı hallerde zorunlu kılmıştır.

Kredi Karı Başvurularının Reddedilme Sebepleri Nelerdir?

Kredi başvurularının birçok reddedilme sebebi bulunmaktadır. Fakat bunların arasından en etkin olanları kredi notu, kredi sicili ve gelir durumudur. Bunun yanı sıra pek çok etkeninde olduğunu belirtmekte de fayda vardır. Sizler için kredi kartı başvurularınızın ret sebeplerini listeledik;

  • Kredi Notu: Kredi notu kredi kartı başvurularınızın reddedilme sebeplerinin başında gelmektedir. Tüm bankalar tarafından ortak ekranda görülebilen kredi notunuzun düşük olması kredi kartı imkanına sahip olamamanızda oldukça büyük bir etkiye sahiptir.
  • Kredi Sicili: Bankalar ile yaşamış olduğunuz tüm sıkıntılar kredi sicilinizi etkilemektedir. Bu başka bankalara olan borçlarınız ve icra yolu ile yasal takip başlatılması başta olmak üzere birçok unsuru içerisinde barındırmaktadır. Kredi sicilinizin bozuk olması kredi başvurularınızın ret sebeplerinden bir tanesidir.
  • Gelir Durumu: Günümüzde çoğu banka geliri olsun ya da olmasın birçok kişiye kredi imkanı sağlasa da mevcut gelirini belgeleyemeyen kredi kartı başvurusunda bulunanların başvurularını olumsuz olarak sonuçlandırmaktadır.
  • Kefil Şartı: Talep etmiş olduğunuz yüksek limitlerdeki kredilerin temini için bankanız sizlerden kefil şartında bulunabilir. Bu kefil şartını sağlamadığınız taktirde başvurularınız bankalar tarafından reddedilmektedir.
  • Yüksek Limit Talebi: Kredi kartı başvurularınızda limitinizi gelir durumuna göre belirlemeniz sizler için büyük avantaj sağlayacaktır. Aksi halde gelirinizden çok daha yükseklerde limit talep etmek kredi kartı başvurunuzun reddedilmesine sebep vermektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin