Ana sayfa Bankalar EFT Ücreti Almayan Bankalar

EFT Ücreti Almayan Bankalar

508
1
Eft ücretsiz

Bankalar havale, EFT, kredi kartı aidatı ve hesap işletim ücreti adı altında pek çok kesinti gerçekleştirmektedirler. Teknolojinin gelişmesi ile Bankacılık sektörü de bu yönde hızlı girişimlerde bulunmuştur. Bu gelişimlerin en büyüğü ise internet bankacılığı bünyesinde verilen dijital bankacılık hizmetidir.  Bankalar tarafından sunulan bu hizmet kullanıcılar tarafından yapılan havale, EFT ve hesap işletim ücreti gibi pek çok ücreti ortadan kaldırmıştır.

Dijital bankacılık sistemi hem bankanın personel ihtiyacını düşürmüş hem de kullanıcılarının hızlı ve kolay bir şekilde finansal işlemlerini karşılamıştır. Bankalar dijital bankacılık adı altında sundukları kredi paketleri ile ön plana çıkmaktadırlar. Sunulan bu paketler de havale, EFT, kredi kartı aidatı ve hesap işletim ücreti adı altında ücret kesimi yapılmamaktadır. Sizlere bu makalemizde EFT ücreti almayan bankalar nelerdir? Sorusunu cevaplamaya çalışacağız.

EFT Ücreti Almayan Bankalar:

EFT Ücreti Almayan Bankalar

  • Enpara: Finans bankası tarafından kullanıcılarına sunulan bir kredi hizmetidir. Enpara Dijital bankacılık sektörünün ismi en çok duyulan ve öncüsü olan bir kredi türüdür. Yapılan finansal işlemlerde EFT ve havale ücreti alınmamaktadır. Bunun yanı sıra hesap işletim ücreti ve kart aidatı ücreti de bulunmamaktadır.
  • NUVO: Yapı Kredi Bankası tarafından sunulan bir dijital bankacılık hizmetidir. Nuvo, Enpara kadar kullanıcıya sahip değildir fakat Enpara da olduğu gibi finansal işlemlerde EFT ve havale ücreti kesilmemektedir. Ayıca Nuvo’da kullanıcılarından hesap işletim ücreti ve kart aidatı ücreti alınmamaktadır.
  • Turuncu Hesap: İNGBank tarafından kullanıcılarına sunulan bir dijital bankacılık hizmetidir. Turuncu hesapta havale, EFT, hesap işletim ücreti alınmamaktadır. Bunun yanı sıra kart aidatı da yoktur.
  • TEB: Türk Ekonomi Bankası tarafından sunulan ve isminin baş harflerini içeren bir dijital bankacılık hizmetidir. TEB kullanıcılarından havale, EFT, hesap işletim ücreti ve kar aidatı kesilmese de uygulamış olduğu değişik faiz tutarları ve sürekli kampanya çağrılarıyla kullanıcıları bir hayli zorladığı da görülmektedir.
  • Ziraat Katılım: Ziraat bankası tarafından kurulan bir dijital bankacılık hizmetidir. Aynı zamanda kart olarak da talep edilebilmektedir. Ziraat katılım kullanıcıları havale, EFT, hesap işletim ücreti ve kar aidatı adı altında ücret ödememektedirler.

1 YORUM

  1. Eft almayan bankalardan en iyisi sanırım ensara. Ayda 3 defa farklı atmden ücretsiz para bile çekiliyor. Geleceğin ve öğrencinin dostu 🙂

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girin